Nerwica Natręctw - Psychoterapia?

napisał/a: kali1991 2010-10-28 18:15
Witam wsztskich. Choruję na NN i chiciałbym się dowiedzieć jakie są metody wlki z NN ale bez leków... Sama psychoterapia. Może znacie jakieś sposoby?
napisał/a: k23 2010-10-28 20:38
Jest kilka sposobów. Co dokałdnie robisz w tej nerwicy natrectw?
napisał/a: kali1991 2010-10-28 20:52
k23 napisal(a):Jest kilka sposobów. Co dokałdnie robisz w tej nerwicy natrectw?Ostatnie dni sa masakryczne;/ totalna rozj... w glowie;/ ale ogolnie to najgorzej jest gdy kogos spotykam... dziwne sytuacje powiazania z ta osoba...
napisał/a: k23 2010-10-28 21:01
tzn nie wiem jak dokładnie dziala u Ciebie ta nerwica natrectw. Czasem jest tak, jak ostatnio miałem okazje widziec, ze osoba z nerwica natrectw musiała np dotknac kazdej klamki:) Jesli powiesz mi co Ty robisz, i skad wiesz ze masz to zrobic, a takze kiedy wiesz ze masz przestac, pomyslimy co dalej:)
napisał/a: Safona 2010-11-04 17:28
k23 napisal(a):tzn nie wiem jak dokładnie dziala u Ciebie ta nerwica natrectw. Czasem jest tak, jak ostatnio miałem okazje widziec, ze osoba z nerwica natrectw musiała np dotknac kazdej klamki:) Jesli powiesz mi co Ty robisz, i skad wiesz ze masz to zrobic, a takze kiedy wiesz ze masz przestac, pomyslimy co dalej:)

A może mi pomożesz? :) Też mam nerwicę natręctw.
U mnie polega głównie na tym, że muszę po kilka razy sprawdzać różne rzeczy, np. zawartość torby, czy mam pieniądze, dokumenty, parasol lub czy tekst, który piszę na np. forum nie zawiera błędów lub muszę sprawdzić kilka razy, jakiś tekst, bo nie jestem pewna, czy dobrze go odczytałam, np. wyniki badań.
Skąd wiem, że muszę to zrobić? Czuję niepokój, że może źle coś odczytałam, że czegoś nie zabiorę i wtedy coś się stanie.
Kiedy wiem, że mam przestać? Jak już np. sprawdzę torbę kilka razy, to w końcu zaczyna mnie to denerwować i daję sobie spokój.
napisał/a: k23 2010-11-08 19:10
Safona napisal(a):muszę po kilka razy sprawdzać różne rzeczy,


Safona napisal(a):może źle coś odczytałam, że czegoś nie zabiorę i wtedy coś się stanie.


co sie stanie?

Safona napisal(a):Jak już np. sprawdzę torbę kilka razy, to w końcu zaczyna mnie to denerwować i daję sobie spokój.


genialne:) przestajesz i dzieje sie cos?
napisał/a: Safona 2010-11-09 19:01
k23 napisal(a):
Safona napisal(a):muszę po kilka razy sprawdzać różne rzeczy,


Safona napisal(a):może źle coś odczytałam, że czegoś nie zabiorę i wtedy coś się stanie.


co sie stanie?

Komuś lub mi się coś stanie lub np. muszę sprawdzić kilka razy, czy mam pieniądze, bo np. pójdę do sklepu i nie będę miała jak zapłacić, chociaż wiem, że je wkładałam do torebki.

k23 napisal(a):
Safona napisal(a):Jak już np. sprawdzę torbę kilka razy, to w końcu zaczyna mnie to denerwować i daję sobie spokój.


genialne:) przestajesz i dzieje sie cos?

Nie, jak przestaje, nic się nie dzieje. :) Wiem też, że nie muszę sprawdzać czegoś po kilka razy, bo jest to po prostu głupie, ale czasami trudno jest przestać i zwalczyć wątpliwości...
napisał/a: k23 2010-11-09 20:13
jest róznica w tych myslach w ktorych jestes pewna ze sprawdzilas i w tych ze nie jestes tego pewna:) mozg koduje w pewien sposob takei rzeczy i stad np te obrazy/mysli beda w róznych miejscach. Zastanow sie, skad wiesz ze jestes pewna iz sprawdziłas to wyszstko. Pojawia sie ta myslw głowie i ona jest w postaci obrazka/filmu. Zwroc uwage gdzie on jest umieszczony. Potem pomysl o czyms innym, jak np 25 x 2:) tak by złamac stan emocjonalny. I potem zastanow sie nad czyms, czego jestes niepewna:) ten obrazek bedzie w innym miejscu niz tamten:) załoze sie o Twoja pewnosc :) potem jak juz okreslisz juz ich parametry lokalizacji przenies obraz tego czewgo nie jestes pewna, w miejsce tego ktorego jestes pewna:) i wyobraź sobie ze przybijasz go gwoździami zeby nie uciekl:) powtorz te czynnosc z 5 razy zeby juz na zawsze zostało i w ten sposob nabierzesz pewnosci:)