Nadgarstek

napisał/a: karo_xd 2010-10-21 15:58
Witam

We wtorek tydzień temu ( 12.10 ) doznałam urazu na lekcji wf. Podczas skoku przez skrzynię źle postawiłam rękę i zeskoczyłam ze skrzyni. Nadgarstek zaczął mnie boleć. Prawdopodobnie mój nadgarstek został stłuczony jednak martwi mnie to że od 1.5 tygodnia ból nadgarstka jest prawie identyczny jak tydzień temu. Ponadto moje żyły są koloru niebieskiego, ręka opuchnięta, a palce tej ręki telepią mi się ( zwłaszcza serdeczny i środkowy ). Ból nasila się podczas pisania oraz przy próbie trzymania czegoś ciężkiego w ręce.

Co mogę zrobić żeby ręka przestała mnie boleć?
Nie mam dostępu do lekarza...

Dziękuje za pomoc ; )
napisał/a: ulna 2010-10-21 16:15
Witam
Przede wszystkim konieczny jest kontakt z lekarzem, 1,5tygodniowy ból już go wymaga po za tym nie przeciążanie, zimne okłady, leki przeciwbólowe i można sobie też tą rękę zawinąć w bandaż, jeśli nie będzie to powodowało dodatkowego bólu

pozdrawiam
napisał/a: karo_xd 2010-10-21 16:23
A od czego może być to telepanie palców ?

A do lekarza nie mam szans się dostać , poszłabym ale nie mam jak ...
napisał/a: ulna 2010-10-22 15:01
może być spowodowany bólem, przeciążeniem, czy samym urazem i idącymi za tym uszkodzeniami. Z opisu wynika, że nie było nawet rtg i absolutnie żadnej konsultacji, a to duży błąd mogący rzutować na przyszłość. Wskazane jest stosowanie się do moich propozycji w poście wyżej i jeśli nie będzie lepiej należy udać się do lekarza w pierwszej nadarzającej się okazji
napisał/a: karo_xd 2010-10-22 18:54
Z tym moim nadgarstek nie jest chyba tak źle, bo dziś na wf robiłam różne rzeczy : skok przez skrzynię , przewroty i rzut piłką lekarską i nawet mój nadgarstek pozwolił wykonywać mi te ćwiczenia tylko z lekkim bólem.
Nie jest źle chyba jak byłam w stanie to zrobić ?

Mimo że palce nadal mi się trzęsą co uniemożliwia normalne pisanie długopisem jestem dobrej myśli, że za tydzień historia mojego bolącego nadgarstka przejdzie do historii. ;)
napisał/a: ulna 2010-10-23 19:30
nie jest teoretycznie źle, ale jeśli ma on się wyleczyć, to na pewno skakanie przez skrzynię, czy rzut piłką nie ułatwia regeneracji
napisał/a: karo_xd 2010-10-23 19:45
Ból minął , trzepanie palców też. Po dzisiejszym wypadzie w góry ( 7h chodzenia po różnych rozmaitościach ) . I potwierdza się to że przyjaciele + świeże powietrze są dobre na wszystko.

Dzięki za pomoc ;)
napisał/a: karo_xd 2010-10-29 18:37
Z moją ręką jeszcze nie do końca wszystko dobrze. Po większym wysiłku palce ręki zaczynają się trzepać i nadgarstek zaczyna masakrycznie boleć ;/. Wszystko jest dobrze aż do tego wysiłku np. długie pisanie długopisem albo gra w siatkówkę. Czy powinnam w takim razie udać się do lekarza czy to normalne po stłuczeniu nadgarstka i nie powinnam się tym przejmować ? Jakaś opaska na nadgarstek na wf ?