mam niedokrwistość

pomaranczowa1
napisał/a: pomaranczowa1 2010-07-16 00:40
Ostatnio mama mnie zmusiła, żeby pójść na badania i wyszło, że mam niedokrwisotść, hemoglobina 11. Czy ktoś ma pomysł, co z tym zrobić? Nie byłam jeszcze u lekarza, z wynikami mam iść dopiero we środę, ale już się martwię - czy to przejdzie mi?
napisał/a: ~roza 2010-07-16 10:37
a może byłaś po miesiąćzce. ja kiedyś tez sobie zrobiłam po i trzeba bylo powtarzac
napisał/a: carmen0 2010-07-21 08:41
a masz jakieś inne objawy? jesteś bardziej senna? nie możesz się skupić? ja bym na pewno sobie powtórzyła...
dabrowa1
napisał/a: dabrowa1 2010-07-21 21:31
pomaranczowa napisal(a): Ostatnio mama mnie zmusiła, żeby pójść na badania i wyszło, że mam niedokrwisotść, hemoglobina 11. Czy ktoś ma pomysł, co z tym zrobić? Nie byłam jeszcze u lekarza, z wynikami mam iść dopiero we środę, ale już się martwię - czy to przejdzie mi?


przejdzie. zmodyfikuj trochę dietę. wprowadź więcej produktów bogatych z żelazo. napisz, co ci powiedział lekarz. powodzenia
napisał/a: mgr-farm-patrycja-wierzbicka 2010-08-09 21:12
Proszę się nie martwić, lecz z drugiej strony nie lekceważyć wyników badań. Jeśli Pani miesiączkuje, być może niedokrwistość związana jest z dużą utratą krwi. Jak obfite ma Pani miesiączki?

Przyczyny niedokrwistości (anemii) mogą być różne. Jedną z najczęstszych rodzajów niedokrwistości u kobiet jest niedokrwistość z niedoboru żelaza. W zależności od stopnia nasilenia choroby wdrażana jest odpowiednia terapia. Bywa, że wystarcza zmiana diety, przy czym należy pamiętać, że dla organizmu ludzkiego najlepiej przyswajalną formą żelaza jest tzw. żelazo hemowe, a więc pochodzenia zwierzęcego. Czasami lekarz zaleca stosowanie suplementów diety z żelazem (np. Biofer). Może również przepisać leki z większą dawką żelaza (dostępne tylko na receptę).

Ponieważ nie wiemy, z jakim rodzajem niedokrwistości mamy u Pani do czynienia, niezbędna jest wizyta u lekarza.
dr-anna-wilczynska
napisał/a: dr-anna-wilczynska 2010-08-10 09:52
Dzien dobry!
czasami Panie obficie miesiączkujące mają niedokrwistość. Wtedy warto zadbać o stosowną dietę bogatą w żelazo, witaminę C i przyjmować preparaty zawierające żelazo.
należy powtórzyć morfologie, najlepiej z rozmazem i ocenic stan ogólny zdrowia. MOże będą potrzebne dodatkowe badania.
Jakie preparaty żelaza przyjmujecie?