Krew w kolanie

napisał/a: romanurbanski 2010-09-14 23:31
Mam takie pytanie mianowicie jakis czas temu w zasadzie 3 miesiace temu zderzylem sie z kolega kolanami. Bardzo mnie bolało az w koncu poszedlem do lekarza, sciagnal mi 50ml krwi i zalozyl mi gips na 3 tyg , po zdreciu nie zglaszalem sie do niego bo myslelem ze nie trzeba juz .Dzis chodze normalnie moge kleczec w miare (tylko nie zadlugo), probuje rozciagac kolano bo nie wiem co mam robic.Mam isc do lekarza w nastepnym tygodniu ale nie wiem czy mu wierzyc poniewaz z doswiadczenia wiem ze 2 roznie lekarze mowia cos innego. I takie pytanie czy w tym momencie moge zaczac lekko trenowac czy jakies odpowiednie cwiczenia ?? Czy moze z jakims stabilizatorem... Ogolnie chcialbym sie zapytac poniewaz trenuje teraz pilke reczna i chcialbym jak najszybciej wrocic. Moge jeszcze dodac zeby nie bylo takich odpowiedzi ze chodzilem na rehabilitacje (magnetronik, laser) przez 2 tygodnie. Czekam na wszelkie porady, najbardziej zalezaloby mi na tym kiedy jak i czy z jakim stabilizaotem konkretnym bede mogl trenowac z gory dziekuje :)

P.S Nie wiem czy mialem zarwane jakies sciegna czy cos , poniewaz moj lekarz nie powiedzial mi... Nie wiedzialem za bardzo co moze sie tam zrobic i moze nie zakodowalem.
napisał/a: ulna 2010-09-15 15:38
Trenować można zacząć dopiero gdy nie będzie już bólu a mięśnie w stawie chorym osiągną ok 90% siły mięśni w kolanie zdrowym.
napisał/a: romanurbanski 2010-09-15 17:26
rozumiem ale chcialbym dalej porady czy jakies konktetne cwiczenia, czy stabilizator jaki ? czy moze z mniejszym obciarzeniem ?? I dziekuje za odpowiedz bo kompletnie nie wiem czego sie spodziewac :)
napisał/a: ulna 2010-09-15 18:02
Nie można odpowiedzieć jednoznacznie, do tego konieczne jest badanie fizykalne dotyczące oceny struktur stabilizujących i łękotek. Jeśli kolano nie boli nie odczuwasz niestabilności ani przeskakiwania to w zasadzie możesz rozpocząć ćwiczenia pod warunkiem że będą one o małym ryzyku urazowości. Najpierw rozpocznij ćwiczenia wprowadzające mało dynamiczne np. 10min biegu dodatkowo uzupełniaj je o ćwiczenia ogólnej siły mięśniowej ze szczególnym naciskiem na wzmacnianie mięśnia czworogłowego chorej nogi. Początkowe treningi wprowadzające powinny być krótsze nie zaczynaj przypadkiem o 30min biegu. Jeśli chodzi o stabilizator to o ile nie ma niestabilności, nic nie boli to można go sobie odpuścić, gdyż niepotrzebnie osłabia staw.
napisał/a: romanurbanski 2010-09-15 19:30
Dzieki naprawde pomogles :) Jeszcze pojde do lekarza zobacze co on powie. Jeszcze chcialem sie zapytac jak zaznaczyc ze pomogles bo widze ze na tym portalu tak jest... A naprawde bede mniej wiecej wiedziec od tej pory na co zwracac uwage u lekarza i wiedziec czy nie gada jakis glupot :)