kiedy przejść na insulinę?

wkretek
napisał/a: wkretek 2010-08-13 12:13
Historia (nie moja) 8 lat leczenia cukrzycy wygląda tak: przypadkowo wykryte cukry na czczo 150, powtórka i 140, najpierw lekarz zalecił dietę i wysiłek hehe, ale kolega raczej nie z takich, więc Glazide i Novonorm, potem akarboza,po jakimś czasie Siofor + diaprel, potem większe dawki diaprelu i diaprel mr, i metformax zamiast sioforu. Oczywiście wszystko dlatego, że nie udawał się "zbić" cukrów poniżej 110 na czczo, a w trakcie dnia to nieraz bywały powyżej 200.. W międzyczasie doszedł jeszcze concor, potem enarenal - ze względu na naadciśnienie. Czyli w pewnym momencie łykał 5 leków... Lekarz prowadzący się poddał i powiedział, że nie widzi innej możliwości jak insulina. Kolega jest załamany - dla niego to jak wyrok. Czy da się jeszcze coś zrobić? Może zmienić lekarza, może inny poprubuje jeszcze innych leków?
dr-anna-wilczynska
napisał/a: dr-anna-wilczynska 2010-08-14 13:05
Witaj!
Utrzymywanie się tak wysokich cukrów pomimo leków jest niebezpieczne. Myślę, że dlatego lekarz wybrał insulinę. A nie żeby koledze utrudnić życie. Oczywiście zawsze można skonsultować te zalecenie. A czy ktoś miał podobną historię i udało się bez insuliny?
pomaranczowa1
napisał/a: pomaranczowa1 2010-09-05 23:38
Uwierz, ale życie na insulinie po pewnym czasie bardziej mu się spodoba, niż branie nieskutecznych leków. To wszystko kwestia podejścia