Kaszka na ramionach

napisał/a: kkarolinkka2 2009-01-22 23:11
Bardzo proszę o radę. Jakiś czasu temu przeglądałam fora internetowe szukając porad jak pozbyć się kaszki na ramionach. Mowa była o jakimś środku do smarowania, bodajże maści - nie zdążyłam zapamiętać nazwy. Pech chciał, ze musiałam zresetować komputer i za żadne skarby nie mogę sobie przypomnieć o jaki lek chodziło... Był to jakiś niedrogi specyfik, do kupienia w aptece, raczej nie witamina. Jeśli ktoś wie, czym można kaszke skutecznie usunąć (smarując) lub kojarzy być może o jaką maść mogło chodzić, bardzo proszę o odpowiedź bede wdzięczna. Z góry dziękuje.

[ Dodano: 2009-01-25, 21:42 ]
Kurczę,nikt nie jest w stanie mi pomóc?:( proszę chociaż o porady, jakieś witaminy na pozbycie się kaszki...
napisał/a: madzi2 2009-02-19 16:43
Karolinka,
taka "kaszka" na ramionach to najprawdopodobniej tzw. rogowacenie przymieszkowe. Możesz spróbować smarować ramiona systematycznie maścią z witaminą A, która jest w każdej aptece, a do tego kupić sobie witaminkę A+E. Ja ostatnio kupiłam capivit A+E forte, który wystarczy brać raz dziennie, bo zwykła wit.A trzeba brać 3 razy dziennie, co jest troszkę uciążliwie. Spróbuj, powinno pomóc, ale efekt pojawi się za jakieś 3 miesiące dopiero.
napisał/a: igmu 2010-02-23 11:45
Ja też mam pytanie odnośnie ramion - od pewnego czasu zaczęły mi tam wyskakiwać małe krostki, które nieestetycznie wyglądają. No i zostawiają przebarwienia... Może ma to związek z tym, że golę ręce - jestem z tych bardziej owłosionych,czego szczerze nie cierpię... Więc pozbywam sie admiaru włosków :D

Znacie na to jakiś sposób?