Jak odczytać wynik PET?

napisał/a: Agniesia80 2018-08-28 22:41
Witam, mąż zachorował na czerniaka. Po usunięciu zmiany okolicy lędzwiowej okazał się czerniak z naciekiem i przerzutami do węzłów pachwinowych. . Było poszerzenie cięcia i usunięte miał węzły chłonne pachwinowe. Po dwóch miesiącach miał TK, który wykazał powiększone węzły miednicy, był plan ich wycięcia, ale dopiero po wyniku Pet. Po wyniku pet odmówiono wycięcie tych węzłów. Wynik Pet wykazał: Głowa i szyja- podwyższona aktywność FDG obraz procesu zapalnego. Klatka Piersiowa- w płucu lewym sześć drobnoguzkowych zagęszczeń bez patologicznej aktywności FDG śr4mm.
Układ kostny-liczne ogniska o podwyższonej aktywności FDG, kregi, trzon mostka, żebra po lewej stronie, kość krzyżowa, obustronnie kości biodrowe i lewa kość kulszowa. Proszę o interpretację.
napisał/a: inna000 2018-09-03 14:14
Najlepiej żeby to zrobił lekarz kochana ! Trzymam kciuki z całego serca za męża
napisał/a: elorappp 2018-09-03 23:20
Kiedy macie wizytę u onkologa? Zdradzisz chociaż, w jakim mieście się leczycie? Czy lekarze uargumentowali odmowę usunięcia węzła?
Jeśli ten opis jest cały to jest strasznie, strasznie lakoniczny. Informacja, bez żadnych wniosków (a może są na końcu badania?) o podwyższonym FDG niewiele wnoszą.
Jeśli chodzi o rozmowę z onkologiem to z własnego doświadczenia polecam spisać frapujące pytania na kartkę, wejść z mężem na wizytę i porozmawiać lekarzem na podstawie spisanych, niejasnych kwestii. Lekarz powinien wszystko wyjaśnić.