Ekstrakcja całkowita zębów

napisał/a: tom35 2010-08-11 18:19
Witam serdecznie. Piszę ponieważ potrzebuję kilku informacji na temat usuwania wszystkich zębów. Jestem w takiej sytuacji, że muszę jak najszybciej pousuwać wszystkie zęby a raczej to co z nich pozostało ponieważ mój organizm codziennie walczy z bakteriami towarzyszącymi zepsutym zębom i mam problemy dermatologiczne z tego powodu. W mojej rodzinie od czterech pokoleń mężczyźni tracą zęby w wieku 20-25 lat, tak było ze mną, z ojcem, dziadkiem i pradziadkiem. Zawsze dbałem o zęby ale w pewnym momencie ok. 21 r.ż. zrobiły się kruche, zaczęły się psuć i przy każdym borowaniu się rozpadały więc w obecnej chwili (35 l.) nie mam już co ratować. Postanowiłem wszystkie usunąć, niektóre "pieńki" są na wierzchu a niektóre pozarastane dziąsłami w związku z tym mam kilka pytań:
- Ile w przybliżeniu kosztowałaby całkowita ekstrakcja prywatnie a ile z ubezpieczeniem zdrowotnym NFZ?
- Czy zawsze musi być narkoza?
- 2 zęby (dolne jedynki) mam zdrowe ale muszę je wyrwać bo mam w planach zrobienie pełnych protez, górną i dolną. Dodam, że nie namówi mnie już nikt do zachowania tych zębów ponieważ wystarczająco już się nacierpiałem a one i tak się popsują jak reszta. - Czy dentysta wyrwie mi te 2 zęby na moje życzenie gdy są zdrowe?
Bardzo proszę o pomoc w postaci szczegółowych odpowiedzi bo na ten temat w sieci nie ma prawie nic.

Z poważaniem - Tomek
napisał/a: wikam2 2010-08-11 23:43
Specjalistą tutaj jest Dorota. Ona udzieli Ci kompleksowej odpowiedz, ja powiem ile wiem :)
1. U mnie na nfz koszt wyrwania jednego zęba - 50zł.(choć pewnie można to zrobić też za darmo...) Prywtanie około 100zł. Do tego znieczulenie (w zalezności od tego ile ich trzeba podać). Pewnie istotne jest też to czy usuwane są zeby czy np korzenie. I jakie to zęby.
2. Narkoze bierzesz jesli sobie zyczysz. U mnie - 500zł
3. Nie wiem ile można wyrwac max zębów na jednej wizycie.
4. Czy dentysta wyrwie zdrowe zeby? Pewnie tak jeśli przedstawisz sytuację....Zawsze możesz tego zarządać badz zmienić stomatologa.