Dziwny problem z uchem

napisał/a: Leque 2010-10-03 13:52
Otóż na prawo ucho słysze słabiej. Dźwięk na to ucho wydaje się wytłumiony, czuję jakby by było zatkane. Nie jestem w stanie określić od jakiego czasu tak jest, ale może być to nawet kilka lat. Teraz bardziej zacząłem odczuwać dyskomfort, gdyż ucho boli gdy dociera do niego bezpośrednio jakiś głośny dźwięk np z słuchawek, albo też mocne zamknięcie drzwi w samochodzie.

Byłem z tym u kilku laryngologów i żaden nic w tym uchu nie widział.Nawet wyczyścili mi to ucho ale nic to nie dało nadal czuję jakby tam coś chamskiego siedziało.Byłem także na badaniu audiologicznym(które polegało na tym, że miałem wciskać przycisk gdy usłysze dźwięk) i wszystko wyszło poprawnie. Szkoda tylko że ja tego nie czuje że mam równe uszy ;(. Słychać niestety sporą różnice jak sprawdzam je pojedynczo.

Nie wiem co mam z tym zrobić bo to jest dla mnie dosyć ważne - jestem maniakiem dobrego sprzętu stereo, a to ucho słabo wyłapuje dźwięki i cała scena muzyczna przechodzi na lewy głośnik i jest kaszana.

Proszę o pomoc!
napisał/a: Christine1 2010-10-03 17:41
Przydałoby się zrobić rezonans magnetyczny, żeby sprawdzić nerwy słuchowe, jeśli od strony laryngologicznej jest wszystko w porządku.
Skierowanie na rezonans może wystawić wyłącznie specjalista.
Jeśli jesteś osobą nerwową, żyjesz w ciągłym napięciu, stresie - od dawna, to może też mieć wpływ na osłabienie słuchu. - Wtedy przydałaby się nauka technik relaksacyjnych.
napisał/a: Leque 2010-10-04 15:04
Dzięki za odpowiedź. W takim razie spróbuje sił u neurologa.