do wróżki czy do psychologa?

michoo
napisał/a: michoo 2010-09-07 12:57
co wybrać? podobno sa kobiety, ktore chdza do wrozek z pwodow terapeutycznych. ktos probował? naprawde lepiej pojsc na tarota zamiast na psychoterapię?
dear_daria
napisał/a: dear_daria 2010-09-08 16:03
Większość wróżek to oszustki, nie łudźmy się. Widuję ludzi którzy odbierają telefony od klientów pod budką z piwem, tasując "karty" na kolanie. Słyszałam, że są tacy co korzystają z porady wróżki w decyzjach finansowych. Ludzie mają posrane we łbie naprawdę..
monia70
napisał/a: monia70 2010-09-09 11:21
polecam serial Mentalista na TVN w poniedzialki o 22:30. tam wystepuje gosciu (jest głównym bohaterem) ktory opowiada jak w przeszlosci był właśnie wróżką/wróżem(??) i w jaki sposob oszukiwał ludzi. naprawde fajny serial, polecam... aaa! i nie polecam chodzic do wróżki zamiast do psychologa - szkoda czasu i pieniedzy.
stokrotka_
napisał/a: stokrotka_ 2010-09-09 12:03
Myślę, że wróżka może pomóc, kiedy "przepowie" nam świetlaną przyszłość, a my w to szczerze uwierzymy. Czyż nie byłoby to kojące na depresję czy stany lękowe?
czarna-pantera
napisał/a: czarna-pantera 2010-09-10 01:06
Co do porównania wróżki z psychologiem - nie mylcie wiedzy akademickiej z okultyzmem!

Problemem nie jest to czy wróżki oszukują czy nie. Fakt jest taki, że skądś czerpią tą swoją "moc, do kogoś się po nią zgłaszają, dysponują energią niewiadomego pochodzenia i to może być niebezpieczne. Osobiście znam przypadek osoby chodzącej do wróżki, która miała później bardzo poważne problemy natury duchowej. I jej nie pomógł wtedy już ani psycholog, ani psychiatra, musiała skorzystać z pomocy egzorcysty. Zdecydowanie odradzam.
paikea
napisał/a: paikea 2010-09-10 12:46
Pójście do wróżki jest łatwiejsze - nikt od nas nie wymaga pracy nad sobą, rezultat mamy od razu. W końcu każdy poszukuje odpowiedzi..
michoo
napisał/a: michoo 2010-09-10 14:11
mysle, ze wrozka i psycholog pomogą w rownym stopniu jesli czlowie chce sie wygadac albo gdy chce byc wysluchany. i moim zdaniem jesli ktos sie boi psychologa niech pojdzie do wróżki. zalezy co komu pomaga. wiem ze wiele osob sie ze mna nie zgodzi, ale tak uwazam
paikea
napisał/a: paikea 2010-09-13 09:09
No tak, ale z drugiej strony okultyzm jest niebezpieczny.. Jestem w stanie zrozumieć i wytłumaczyć ludzi, którzy poszukują takiego "zrozumienia" za pieniądze u wróżki, ale żeby zachęcać do takich wizyt.. nigdy nie wiadomo, na kogo się trafi.
pelikan233
napisał/a: pelikan233 2010-09-14 11:22
Paikea napisal(a): No tak, ale z drugiej strony okultyzm jest niebezpieczny.. Jestem w stanie zrozumieć i wytłumaczyć ludzi, którzy poszukują takiego "zrozumienia" za pieniądze u wróżki, ale żeby zachęcać do takich wizyt.. nigdy nie wiadomo, na kogo się trafi.

z psychologiem tez nie wiesz na kogo trafisz...
napisał/a: ada17 2010-09-14 17:29
Mnie sie wydaje, że każdy człowiek decydując się na wróżkę, oczekuje gotowej odpowiedzi,, gdzie, co, jak, kiedy itp... a od psychologa pomocy na dłuższą metę pracując nad swoja osobowością i poznając przyczyny jakiegoś problemu,,,,,, Wszystko zależy od tego, czego człowiek oczekuje i na ile potrafi walczyć ze sobą i swoimi problemi i jakie priorytety stawia sobie za cel.
Idąc do wróżki człowiek idzie z konkretnym zapytaniem np. kiedy sie ożenię, czy będę bogaty, wygram w totka, jaki będzi mąż/żona, praca, jakich ludzi spotkam ipt,,, są to raczej rzeczy przyziemne i z reguły oczekujemy odpowiedzi na takie pytania od wrózki,,,
natomiast psycholg skupia się raczej na znalezieniu konkretnej przyczyny, która nie pozwala nam się realizować, i nie powie, że np za dwa lata się ożenisz, czy jak nadasz te liczby masz wygraną w totka,,,, tu chodzi o głębsze zrozumienie człowieka i jego potrzeb.
JA osobiście gdybym miała polecać, to nie zwykłą kabałę- jakoś mam wrażenie, że zawsze się zanjdzie sytuacja, którą będziemy mogli przypisać temu, co nam powiedziała wróżka,
Wybierając natomias tarocistę czy anielistę mamy już do czynienia z czyms głębszym, tz o ile dana osoba nie "wróży" ale analizuje i medytuje oraz podpowiada jakie są przyczyny danego problemu i na co warto by było zwrócić uwagę, żeby sobie pomóc.

jednak wiadome jest, że cżłowiek uczy się na własnych błedach i chyba każdy powinien odwiedzić "wróżkę" tak dla zasady potwierdzenia lub zaprzeczenia panujących reguł:)
oczywiście wszstko brac raczej z przymrużeniem oka:)
paikea
napisał/a: paikea 2010-09-17 08:54
Znam osoby które "tak dla zasady" omijają wróżkę szerokim łukiem. Co pomoże przymrużenie oka, jeśli działanie magii może być niebezpieczne?
napisał/a: ada17 2010-09-17 17:56
To zależy czy poddamy się magii. Napewno dla osób o słabym charakterze, wpływ magii będzie miał znaczenia i to wielki, gdyż odrazu nastawi się na to, że to co powie wróżka napewno sie sprawdzi. Nastawienie podświadomości będzie powodowało, że bedziemy dążyć, nawet nieświadomie do tego co nam powie wróżka. Bo jak by nie było to zawsze idziemy z takim przeświadczeniem, że jest to kompetentna osoba. A "tak dla zasady", no cóż ja uważam, że jeśli się ma o czymś mówić, czy się sprawdziło czy nie, jak jest czy jak nie jest nalezy to sprawdzić osobiście i wiedzieć o czym się mówi, a nie posiłkować sie na innych. :)