Czy to schizofremia?

napisał/a: ploop 2010-09-26 10:51
Mieszkam ze wspołlokatorem, do którego byłam zawsze pozytywnie nastawiona i wydawało mi się, że jest ciekawą postacią, aż pewnego dnia zwrócono mi uwagę, na jego zachowanie. Schizofremia i jej objawy. Numerologia dotycząca każdej dziedziny życia, chip w zębie i obserwacja.Dziwne wizje, o chorobach. Jak mogę stwierdzić, że to schizofremia, zapytac? Czy raczej nie? Bo nie ma podstaw. Warto zauwazyc, ze to nie ja zauwazylam, lecz znajomi majacy juz wielokrotny kontakt ze schizofremikami.
napisał/a: kumpelkanaszelkach 2010-09-26 11:39
Zastanawiam się, czemu informacja o tym, że choruje na schizofrenię spowodowałby zmianę "pozytywnego" nastawienia do niego?
I wydaje mi się, że najlepiej będzie go po prostu spytać albo z nim porozmawiać, jeśli nie umiesz wprost to po prostu nawiązać jakoś w rozmowie do schizofrenii...
napisał/a: maciejka2229 2010-09-26 21:17
Witaj!!
mysle ze nawet jezeli Twoj znajomy choruje na schizofrenie to powinnas go traktowac normalnie jak kazdeg znajomego,przyjaciela.Czlowiekowi ktory choruje nie jest potrzebne aby pytac go o przezycia ktore wywoalay u niego chorobe i przez co musial lub musi przejsc w walce z choroba.Traktuj go normalnie,pomagaj mu jak bedzie tego potrzebowal.A jak On bedzie gotow i Ci zaufa sam powie Ci o swoich problemach ze zdrowiem.nie rob nieczego na sile bo skutek moze byc odwrotny.jezeli uwazasz lub domyslasz sie ze moze chorowac na taka chorobe staraj sie mu okazywac wsparcie bo oprocz leczenia lekami ,drugi czlowiek i jego pomocna dlon to naprawde duzo znaczy w chorobie.
Pozdrawiam.
Maciek
napisał/a: ploop 2010-09-27 18:09
no wlasnie, chodzi o to, ze nie zauwazylam, zeby bral leki. Jest z mikro miejscowosci i moze byc niezdiagnozowana.