Czy mogę mieć Hiv

napisał/a: alarik145 2011-11-30 15:54
Witajcie w sobotę z kumplami z jednej lufki. O nich się nie boje bo oni są na bank czyści, no ale jest jedno ale, ta lufkę mieliśmy stad bo kumpel ja znalazł w takim domku letniskowym, wziął i omył i z niej paliliśmy..Mam teraz pytanie czy droga ślinową można się czymś zarazić bo np hiv chociaż przenosi się przez ślinę,ale mogła tam być krew, a z tego co czuje to ja nie mam ran na wardze ani w ustach jedynie mam zimno pod warga ale małe i nie miało kontaktu z lufka.

A ostatnio wyczytałem że nawet jak bym tam na lufce była krew/sperma kogoś chorego na hiv to po jakimś czasie bakterii już by nie było, kolega umył w wodzie zimnej to lufkę, a korzystaliśmy z niej po ok 1-3 miesiącach od kat znalazł ja..Jest jakieś ryzyko ?
napisał/a: ~dr em 2011-11-30 19:10
Nie, nie możesz się zarazić wirusem w ten sposób. Po pierwsze, wirus HIV po kilku godzinach przebywania w atmosferze tlenu ginie, staje się nieaktywny, po drugie, kontakt ze śliną osoby chorej nie jest zachowaniem ryzykownym- wirus hiv znajduje się tylko w śluzie pochwy, nasieniu i krwi, a po trzecie, jeśli brałes do ust tę lufkę, to żeby się zarazić, oprócz oblędnego pecha, musiałbyś mieć uszkodzoną błonę śluzową jamy ustnej (no i w lufce byłaby bardzo świeża krew lub nasienie).
Więc się nie martw :) Ale nie rób tak więcej, wielu innych świństw mogłbyś sie od tego nabawić.
napisał/a: alarik145 2011-11-30 20:47
czyli napewno nie jestem zarazony skoro lufka lezala w domu z 4 miesiace