bulimia - choroba na zawsze?

saute1
napisał/a: saute1 2010-12-05 21:38
Mam pytanie do doświadczonych... Zastanawiam się czy jest możliwe wyleczyć bulimię do końca, wyplenić całkowicie z mózgu nawykowe myślenie o sobie jak o kimś grubym, a o jedzeniu jak o wrogu. Bo ja od lat już nie wymiotuję i nie mam wyrzutów sumienia po posiłkach, fast foodach i słodyczach. Ale obawiam się, że jest tak dlatego, że jestem szczupła, a choćby 2 kg więcej wtrąciłoby mnie znów w przepaść choroby... i przy każdym dołku psychicznym pojawia się ten czynnik złego samopoczucia we własnym ciele, pomysły na odchudzanie, nawet odruchy wymiotne. Czy to można wyleczyć?!?! Na amen?
napisał/a: ~Gaja 2010-12-06 15:51
saute napisal(a): Mam pytanie do doświadczonych... Zastanawiam się czy jest możliwe wyleczyć bulimię do końca, wyplenić całkowicie z mózgu nawykowe myślenie o sobie jak o kimś grubym, a o jedzeniu jak o wrogu. Bo ja od lat już nie wymiotuję i nie mam wyrzutów sumienia po posiłkach, fast foodach i słodyczach. Ale obawiam się, że jest tak dlatego, że jestem szczupła, a choćby 2 kg więcej wtrąciłoby mnie znów w przepaść choroby... i przy każdym dołku psychicznym pojawia się ten czynnik złego samopoczucia we własnym ciele, pomysły na odchudzanie, nawet odruchy wymiotne. Czy to można wyleczyć?!?! Na amen?


A jesteś cały czas pod opieką lekarza/y?
delfin921
napisał/a: delfin921 2010-12-06 22:50
a to nie jest tak ze jesli przeprowadzi sie leczenie do końca to objawy nie powracaja?
saute1
napisał/a: saute1 2010-12-07 09:23
jestem pod opieką lekarza, a przeprowadzenie leczenia do końca widocznie nie znaczy, że się wyzdrowieje. Dlatego chciałam kogoś komu przeszło na zawsze...