Bulimia?

napisał/a: beati42 2010-11-13 22:15
Od dwóch lat nie mogę schudnąć. Próbowałam wszystkiego. Efekt jest krótkotrwały. Na stres mam jedno lekarstwo - objadanie się. Później wymiotuję i znowu jem. Wstyd się przyznać, ale nie radzę sobie z tym. W pracy mam kierownicze stanowisko. Muszę być zadbana, dobrze ubrana, pewna siebie i zawsze muszę się kontrolować. Kiedy przychodzą trudne chwile - jem. Proszę o pomoc. Od czego zacząć?
napisał/a: Wojtek444 2010-11-13 22:35
uzależnienia trudno leczyć... często zdarza się że ludzie jedzą z powodu stresu spróbuj jedzenie czymś zastąpić... może spróbuj zrobić sobie herbatkę i wypić w spokoju :) jedno uzależnienie najlepiej wyleczyć drugim mniej szkodliwym :) innych pomysłów nie mam
napisał/a: k23 2010-11-14 00:41
od przekonan:)

posyłam Ci link z dzialem który stworzyłem, jest tam system do ich rozwalania (the work):

http://commed.pl/jesli-szukasz-pomocy-dla-siebie-lub-kogos-zajrzyj-tutaj-vt39975.html

formularz smiało mozesz wypełnic sama i zniesc te szkodzace. Czeka Cie pasjonujaca praca nad sama soba, ale po tej wycieczce bedizesz wolna od bardzo wielu szkodliwych ograniczen.Za chwilke wypisze przekonania od ktorych powinnas zaczac, by porzucic to objadanie sie, ale wczesniej powiedz mi po co chciałabys schudnac? I lecimy:

marta67 napisal(a):Na stres mam jedno lekarstwo - objadanie się.


Czy to jest faktycznie lekarstwo? Czy pomaga Ci to? Przekonanie pod spodem: stres istnieje. czy to jest prawda? Czy mozesz przestac sie stresowac i byc spokojna? Znajdz przyklady takich sytuacji w swoim zyciu:)

marta67 napisal(a):Wstyd się przyznać, ale nie radzę sobie z tym.


wstyd istnieje? nie poradzisz sobie? czy to jest prawda? tutaj masz takie przekonania nad ktorymi gdy popracujesz beda swietne efekty:

nie poradze sobie, potrzebuje wsparcia, jestem słaba, musze byc silna. Polec z kazdym znich i usun je a bedziesz wolna kobieta, ktora robi co chce nie krzywdzac oczywiscie innych;)

marta67 napisal(a):Muszę być zadbana, dobrze ubrana, pewna siebie i zawsze muszę się kontrolować.


co by sie stało gdyby tak nie było? musisz sie kontrolowac? A czy gdy sie objadałas to sie kontrolowałas?

marta67 napisal(a):Kiedy przychodzą trudne chwile - jem.


trudne chwile istnieja? czy to jest prawda? co by było gdybys do nich podeszła na luzie? Czy znasz jakies osoby, ktore maja stanowisko takie jak Twoje i sa "na luzie"?

Jak sie zmieni Twoje zycie gdy przestaniesz "sie objadac" ? co sie zmieni i na co?:)