Bóle palców

napisał/a: baza0 2011-01-09 12:15
Witam. Uprawiam sport ekstremalny jakim jest trial rowerowy. Od pewnego czasu po treningu bolały mnie palce. Przeważnie tylko u jednej ręki (lewej - jestem praworęczny). Wygląda to tak, że podczas uprawiania sportu dość mocno trzeba trzymać kierownicę a tylko jednym palcem się hamuje. Przedstawia to ten rysunek (widzę że nie można dodawać zdjęc więc jak ktoś chce mi pomóc to wyslę mu na pm zdjęcia)
Po pół godzinnym treningu ból staje się potworny a jak chcę rozprostować palce jest najgorszy, czasem muszę drugą ręką je wyprostować czemu towarzyszy straszny ból. Przeważnie przechodzi najwiekszy ból po kilkundziesięciu minutach jednak zawsze zostaje ból serdecznego palca u lewej ręki. Jest on bardzo uciążliwy. Najbardziej odczuwalny jest ból gdy uciskam miejsce zaznaczone na rysunku. (PM)
Myślałem że to może stłuczenie od mocnego trzymania kierownicy, po tygodniowej przerwie ból trochę przeszedł jednak dalej go było czuć. Po tygodniu przerwy wsiadłem na rower i po pół godziny znów było to samo. Nie zauważyłem opuchlizny. Inne ćwiczenia typu na siłowni czy na drążku powoduja to samo. Mam zamiar udać się do lekarza rodzinnego jednak jak ostatnio byłem bo miałem problem z łokciem to zwątpiłem że jest on po studiach. Wypisał żel który widać że przynosi lekarzowi korzyści bo wszystkie długopisy, kartki, i inne rzeczy w gabinecie miały logo tej firmy której nie wymienie... Tak więc chcę najpierw zaczerpnąć zdania tutaj na forum. Jeżeli nic tutaj się nie dowiem pójdę prywatnie gdzieś.
napisał/a: Akwilin 2011-01-09 19:16
można dodawać załączniki :)
teraz na temat , wiesz twój ból najprawdopodobniej jest spowodowany mocnym naprężeniem mięśni podczas treningów , po prostu jak można i czy dasz rade , podczas jazdy na prostej puść kierownicę i pozaciskaj piąstki szybko jedna za drugą ( wiesz o co chodzi ) , spowoduje to napłynięcie krwi do kończyn oraz rozluźnieniu mięśni , albo rób sobie po prostu jakąś przerwę. Z tego co wiem , do tego sportu potrzebne są rękawiczki ( czy jak to się fachowo nazywa ) , możliwe jest , że może są za małe , albo za mocno ściśnięte i krew nie dopływa ale bardziej od bólu miałbyś sine ręce, ale ta opcja jest mało prawdopodobna. Co do bólu podczas treningu na siłowni albo coś , wiesz jak sam napisałeś trial rowerowy jest sportem ekstremalnym , na pewno zdarzyły Ci się jakieś upadki , może jest tak , że doszło do jakiegoś złamania albo przesunięcia kości palców i nie musi być wcale spuchnięta , sam miałem takie złamanie , ręka wyglądała normalnie ... złamanie było z przemieszczeniem ( ale kiedy to było... :) ). Wiesz myślę , że do tego typu przypadku nie ma co brać rad na forum bo to za wiele Ci nie da , polecam zrobić rentgen lewej ręki i będzie wiadomo , radzę jechać na ostry dyżur.
pozdrawiam i życzę powrotu do zdrowia.
napisał/a: baza0 2011-01-09 20:20
Można jeździć w rękawiczkach ale niekoniecznie. W rękawiczkach jeżdżą Ci którym się robia odciski... Ja mam gripy(takie coś co się nakłada na kierownicę z pianki i nie potrzebuje rękawiczek) myślałem że to może być z zimna ale ostatnio jeździłem w grubych rękawiczkach zimowych i było to samo. Wątpie że to jakieś pęknięcie czy coś w tym stylu bo żadnego upadku nie było. Raczej kierownicy puścić to nie mogę podczas jazdy po pierwsze nie da się jechać bez trzymanki ponieważ taki rower do trialu nie ma siodełka, a wgl nie jest w tym sporcie tak że się ciągle jest na rowerze tylko zrobi się dwa skoki i przerwa. Staram się zawsze jak chwilę między skokami nawet przejeżdżam ruszać palcami ale to nic nie daje. Do lekarza dopiero w środę pójdę i chyba zaryzykuję jeszcze raz przychodnię ;d
napisał/a: Akwilin 2011-01-09 21:01
wiesz , myślę ,że nie ma co przychodni ... ja bym poszedł jednak na to prześwietlenie.
Możesz też mieć jakieś zapalenie albo nadciągnięcie mieśnia , zgłoś się do lekarza i daj znać ;)
napisał/a: baza0 2011-01-12 22:16
No i poszedłem do przychodni... kolejna maść. Ale teraz udało się wyegzekfować skierowanie do ortopedy ;d