Ból kolan bez urazu

napisał/a: dopal1978 2010-11-26 09:48
Witam,
Na początku roku pojawiły mi się sporadyczne bóle kolan. Pojawiały się w sytuacji kiedy np długo siedziałem w jednej pozycji lub jechałem długo samochodem. Bóle były niezbyt częste, więc nie przejmowałem się tym. Mniej więcej od września, bóle zaczęły występować coraz częściej. Pojawiały się w sytuacji długiego siedzenia w jednej pozycji np. w kinie, samochodzie, na fotelu. Ból pojawiał się po jakiś 20-30 min takiego siedzenia. Podczas chodzenia, biegania, żaden ból mi nie dokuczał. Bóle te stawały się coraz mocniejsze i coraz częstsze. Od jakiś 2 tygodni bóle pojawiają się również w nocy gdy śpię ze zgiętymi kolanami. Ból jest na tyle silny, że nie wysypiam się, a rano bardzo ciężko podnieść mi się z łóżka. Gdy już wstanę to jest dobrze, mogę chodzić, ból ustępuje. Choć od 3 dni zauważam, że jednak ten ból nie ustępuje już całkiem. Odczuwam ból już przy chodzeniu, choć zdecydowanie najgorzej jest gdy siedzę. W pracy mam tryb siedzący, po ok 2-3 minutach siedzenia przy biurku, muszę wstać na chwilę lub wyprostować nogi, nie mogę siedzieć dłużej mając zgięte kolana.
Do tej pory nie byłem u lekarza, ale pewnie czeka mnie wizyty. Kiedyś wyczynowo pływałem przez wiele lat, wiadomo, człowiek nie zawsze się dosuszył szczególnie w zimie. Czy to może być przyczyna tych bólów. Nic innego mi nie przychodzi do głowy, nigdy nie miałem żadnego poważniejszego urazu kolana.
Czy ktoś wie jak tego bóli mogę się pozbyć i wyleczyć?
napisał/a: MajaII9mc 2010-11-26 11:01
Ja mam tak samo i puki co biorę arthron complex i chodzę na rehabilitację. Mój ortopeda twierdzi że uszkodzone są tkanki miękkie i zaproponował zastrzyki. Polecam wizytę u ortopedy, bez podstawowych badań się nie obejdzie, usg dałoby najlepszy obraz stawu. Daj znać po wizycie pozdrawiam.
napisał/a: dopal1978 2010-11-26 11:07
Chyba masz rację, że bez wizyty u lekarza się nie obejdzie...ale te wyczekiwanie w kolejkach...na samą myśl o tym już mnie przestaje boleć:)
A tak poważnie, pomaga to coś Tobie?
napisał/a: MajaII9mc 2010-11-26 11:20
Minimalnie ale na razie biorę tylko te tabletki na zastrzyki jeszcze się nie zdecydowałam a rehabilitację zaczynam w grudniu. Warto spróbować. Ja tak mam od przeszło 10 lat, nie czekaj tyle.
napisał/a: dopal1978 2010-11-26 11:27
10 lat to kawał czasu...będę musiał się tym zająć. A wiesz skąd ta przypadłość się wzięła?
napisał/a: MajaII9mc 2010-11-26 12:36
Do tego jeszcze nie doszłam ja mam prócz tego zwyrodnienia w kolanach co widać na rtg. Ortopeda mówi że było za mało mazi stawowej a reumatolog że się po prostu zużyły co dziwne w wieku 22 lat ale od nowego roku idę do innego.