Ból klatki piersiowej

napisał/a: titanic 2010-10-28 20:27
Witam dzisiaj po południu gdy jechałam autobusem poczułam silny ból w klatce piersiowej i zrobiło mi się bardzo gorąco... i musiałam wysiąść na następnym przystanku . Kiedy przyszłam do domu zmierzyłam ciśnienie miałam nawet nie najgorsze ale puls ponad 130. Czy to może być od serca .
napisał/a: augustyn888 2010-10-29 08:14
titanic napisal(a):Witam dzisiaj po południu gdy jechałam autobusem poczułam silny ból w klatce piersiowej i zrobiło mi się bardzo gorąco... i musiałam wysiąść na następnym przystanku . Kiedy przyszłam do domu zmierzyłam ciśnienie miałam nawet nie najgorsze ale puls ponad 130. Czy to może być od serca .


Oczywiście że może to być związane z sercem.Pragnę tylko nadmienić że pomiar ciśnienia powinno się wykonać tak jak w Twoim przypadku,po krótkim 10 minutowym odpoczynku,nie jak się to mówi "prosto z marszu".Wtedy ten pomiar będzie bardziej wiarygodny a nie wysiłkowy.Gdyby jednak objawy się powtórzyły warto skorzystać z wizyty u lekarza rodzinnego i koniecznie wykonać badanie EKG.
W międzyczasie warto kilka razy dziennie wykonać pomiar ciśnienia.
Pozdrawiam.
napisał/a: ann171 2010-11-08 15:27
Witam, mam 17 lat. od paru dni strasznie mnie boli klatka piersiowa kiedy ją dotykam a w szczególności kiedy biorę głęboki wdech czy się schylam początkowo myślałam że to nic takiego ale teraz zaczynam się martwić proszę o odpowiedź... pozdrawiam.