Co oznacza ból karku i bolesne drętwienia rąk?

napisał/a: Renata320 2018-06-14 12:19
Witam serdecznie.Mam 34 lata i pracuje fizycznie.Z powodu nasilających się bóli nocnych w kończynach dolnych zostałam skierowana na prześwietlenie kręgosłupa szyjnego.Po odebraniu wyników prześwietlenie przeczytałam co następuje.

NA WYKONANYCH RTG PRZEGLĄDOWYCH KREGOSŁUPA SZYJNEGO STWIERDZA SIĘ DYSKRETNE LEWOWYPUKŁE SKRZYWIENIE.LORDOZA SZYJNA ZNIESIONA.ZWĘŻENIE PRZESTRZENI MIĘDZYTRZONOWYCH C5 C6 C7 Z OSTEOFITOZĄ KRAWĘDZI TRZONÓW KRĘGOWYCH W PRZYLEGANIU.ZMIANY ZWYRODNIENIOWE W STAWACH MIĘDZYKRĘGOWYCH I UNKTOWERBALNYCH WIELOPOZIOMOWO.

dostałam skierowanie do neurologa i chciałam zapytać jakie zadanie ma w takim przypadku lekarz neurolog.Czy leki przepisane przez neurologa przyniosą jakąś ulge?
napisał/a: fimaro 2018-06-14 13:09
Neurolog zajmuje się chorobami układu nerwowego, które są niezwykle powiązane z kręgosłupem i jego bólem. Dobrze dobrane leki z pewnością pomogą. Czy lekarz interpretował wyniki przy Tobie?
napisał/a: Renata320 2018-06-14 14:23
Tak.Powiedział tylko że zwyrodnienie z uciskiem na kręgi.Dyskopatia i ze neurolog powinien zrobić tomografie
napisał/a: fimaro 2018-06-14 16:01
Zrób tomografię, na pewno nie zaszkodzi ;)
napisał/a: agamonika 2018-06-16 19:54
Moja mama dopiero co właśnie miała ten problem, mówiła, że nie może w nocy spać i że rano jak wstaje, to ma odrętwiałe ręce. Mówiła, że ma dyskopatię i że to pewnie coś z kręgosłupem i rzeczywiście na szczęście to okazało się, że tylko to a nie coś gorszego. Dostała leki przeciwzapalne i przechodzi.
napisał/a: ciem1001 2019-03-29 16:16
w ciągu ostatniego tygodnia zrobiłam listę objawów, które ujawniły się u mnie w ciągu ostatnich kilku miesięcy. Nie wiem czy postuję w odpowiednim dziale (może powinnam zgłosić się do neurologa..), jeśli nie bardzo proszę przenieść mój post na odpowiedni. Mam lat 20. Zaczęło się od częstych bóli głowy, przez bóle serca, uciski w klatce i gardle oraz od niedawna kłucia w głowie i drętwienie ręki. Objawy występują różnie, 'wymieniają się', przez jeden tydzień jedna połowa, przez drugi druga i tak w kółko. Poza bólem głowy, problemami ze snem oraz strachem przed ciemnością, no i trudnościami w skupieniu uwagi i wzroku - te są ciągłe.

To lista wszystkich objawów (proszę się nie przerazić, że jest tego dużo do czytania =/ mnie to przeraża wystarczająco ;P )

- bóle serca – ucisk, jakby miało za mało miejsca
- rzadziej – kłucia serca (2 razy zdarzyły się tak mocne, że dosłownie, rzuciły mnie na kolana)
- mam wrażenie, że moje serce bije nieregularnie
- ciągły ból głowy + kłucia w głowie, uciski
- uciski gardła i klatki piersiowej (jakby ktoś mi na nich stanął)
- bóle karku, w łopatce, na środku kręgosłupa
- zimno w klatce piersiowej (coś jak uczucie strachu, ale bez konkretnej przyczyny)
- czasem trzęsą mi się ręce oraz drętwieje lewa ręka na zgięciu w łokciu i w nadgarstku
- dreszcze z nikąd
- igiełki w dłoniach
- czasem trzęsą mi się ręce
- częste zatykanie uszu
- bywa, że mi duszno, że zapominam o oddychaniu
- lekkie zawroty głowy (falowanie przestrzeni)
- drgania mięśni, drgania powieki
- jest mi na przemian raz zimno raz gorąco, bardziej pocą mi się dłonie i stopy
- trudności ze skupieniem i złapaniem ostrości wzroku (trwa to krótką chwilę, może 0,5sek.)
- trudności ze snem i w skupieniem uwagi (często mam za dużo myśli na raz w głowie)
- uczucia oderwania się od rzeczywistości (nie tak jakby wszystko wokół było nierealne, ale jakbym to ja była nierzeczywista – czuję się jak duch)
- uczucie ciężkiej głowy
- niedawno nagle zaczęłam bać się ciemności
- rzadko, ale miewam nudności – w „gorszych” dniach, które niewiadomo dlaczego są gorsze
- mam coraz częstsze problemy z pamięcią – zapominam co miałam zrobić; czasem wiedząc, że miałam coś w planach, przez dłuższą chwilę nie mogę sobie przypomnieć czy już to zrobiłam czy też nie; mylę i zapominam słowa; trudniej rozmawia mi się z ludźmi, mówię coś i po chwili zastanawiam się czy nie powiedziałam czegoś głupiego, w związku z tym muszę się skupić, żeby tak nie odpływać, a gdy to robie moi rozmówcy wyczuwają, że coś jest ze mną nie tak.

Proszę o diagnoze.. podpowiedź co się ze mną dzieje. Jest coraz gorzej i coraz bardziej utrudnia mi to funkcjonowanie.

Pozdrawiam
napisał/a: ciem1001 2019-03-29 18:31
Tak miałam eeg i rezonans magnetyczny głowy wszystko jest ok morfologia również nie wiem co mam dalej robić nikt nie potrafi pomoc neurolog przepisał nimesil na ból głowy mam zażywać gdy boli czyli zawsze a nawet i po nim nie przechodzi
napisał/a: Kasia1989kasia 2019-04-07 14:00
Tez mam problem z bólami głowy , badania wychodzą ok tk głowy tez w porządku . Jedyne co mi pomaga to polfram combo ale on jest na receptę , za 2 tygodnie wizyta u neurologa czy nie jest to zwyrodnienie