POLECAMY

Ból brzucha

napisał/a: woda1 2011-12-12 23:18
Jestem osobą, ktora ma wrazliwy brzuch, często towarzyszą mi wzdęcia itp, kiedyś leczyłam żołłądek z bakterii helicobacter pyroli. Przyzwyczaiłam się do tego, że mnie wzdyma, ale ostatnio nie bylo innych dolegliwości.... do wczoraj...

Od wczoraj bardzo boli mnie brzuch :( Dokladniej: ból brzucha obudził mnie w niedzielę rano, mimo to poszłam do pracy (praca stojąca). W pracy cięzko mi było wytrzymać, ból byl stały, czasem narastający, kojarzył mi się trochę z bólem przy zbliżajacej sie biegunce, ale byl umiejscowiony wyżej (?) albo jak przy wzdęciu, ale czulam, ze to nie to (nie bylo uczucia jeźdżenia gazów w brzuchu), mimo, ze brzuch zrobił się duzy. Momentami robilo mi się trochę słabo. W polowie pracy chciałam się zwolnić do domu, ale po posiedzeniu pół godziny, zjedzeniu kanapki i wypiciu herbaty zrobiło mi sie lepiej i zostałam. Niestety, byla to pozorna poprawa, bol towarzyszyl mi do końca wieczora, nasilał się, gdy się schylałam albo wykonywałam jakies gwałtowniejsze ruchy. Dodam, że przed południem kolezanka dała mi nospę, ale niestety nie bylo różnicy. Ogólnie ból byl na tyle silny, że kilka razy przysiadłam w kucki na podłodze albo musiałam oprzeć się o meble i czekac, az się zmniejszy.

Przespałam się i myslalam, że będzie lepiej, ale guzik prawda. Tzn nie ma bólu stalego, tylko co jakiś czas bol "wiruje" w brzuchu. I znowu nie jest to zwiazane ze wzdęciem, bo go nie mam. Mam wrażenie, ze ból zatacza kolo w moim brzuchu. Łapie mnie kiedy się schylam, prostuję oraz bez powodu. Czasami przechodzi samoistnie, ale niejednokrotnie musialam dziś zwalczać go za pomocą powolnych, długich oddechów. Bol umiejscowiony jest między mostkiem, a pępkiem, czasem kolo pepka, nigdy niżej (czyli nie jest to jelito grube).

Po zjedzeniu obiadu mialam lekką zgagę, ale nie wiem, czy to powiązane.

Co to może być? Żołądek? Może znowu bakterie, podobno lubią wracać?
napisał/a: sorrow 2011-12-13 16:25
Rozumiem, że przy tak uciążliwych objawach byłaś już u lekarza. Co powiedział i jakie badania, czy leki zlecił?
KarolkaOs
napisał/a: KarolkaOs 2011-12-16 15:05
Wydaje mi się, że to problem z jedzeniem jakimś niedobrym! Czy jadłaś jakieś ciężkostrawne świństwa (fastfoody) albo jakieś "gazopędne" warzywa?
Ja mam czasami takie objawy, własnie przez nienajlepsze jedzenie
napisał/a: woda1 2012-01-28 21:07
Ból minął na trzeci dzień, więc wizyta u lekarza okazała się zbędna. Dlatego też dopiero teraz weszlam na forum i odpisuję, bo jak ból minął, to rzuciłam się w wir obowiązków i zapomniałam o tym, że tu pisałam

Ale dzięki za odpisanie :)

Btw, fastfoodów nie jem.
napisał/a: cindy25 2012-02-01 18:51
następnym razem możesz wziąć sobie coś na pracę jelit, jakiś probiotyk, ja biorę [Mod: reklama usunięta], bo odpowiada mi jego forma do rozpuszczenia i działanie
peli
napisał/a: peli 2017-06-28 10:15
A co polecacie tak na szybko?
peli
napisał/a: peli 2017-06-28 10:17
Zależy jaki jest to ból. Mnie na przykład bardzo często bardzo boli brzuch podczas okresu. Najgorsze są pierwsze dni i bez jakiegoś środka normalnie bym nie funkcjonowała ( musiałabym sobie chyba brać wolne od pracy).
Najlepsza dla mnie jest nospa:
http://www.no-spa.pl/

Działa rozkurczająco i zwykle pomaga już po kilkunastu minutach.

Jesli jednak takie bóle pojawiają sie u Ciebie często to polecam wybrać sie do lekarza, aby zobaczyć czy nie jest to coś poważnego.
Magnetoplag
napisał/a: Magnetoplag 2017-07-20 22:36
Wykonać można badania laboratoryjne takie jak: morfologia, poziom elektrolitów, glukozy, mocznika, kreatyniny, ALAT, ASPAT, GGTP, amylazy, troponiny sercowej, do tego posiew i badanie ogólne moczu.

Przy braku diagnozy na podstawie samych badań laboratoryjnych oraz po badaniu fizykalnym, należy także wykonać usg jamy brzusznej.
Weronikatym
napisał/a: Weronikatym 2017-07-27 11:54
tak na szybko to powinnaś się udać się do lekarza i iść na badania jakieś