Betaloc ZOK/Beto ZK

napisał/a: Piotr1989 2011-01-12 05:05
Witam. Czy może ktoś wie jakich leków nie powinno się brać podczas przyjmowania Betalocu/Beto (w moim przypadku jest to Beto 50, które zażywam od pół roku)? Parę godzin temu poczułem, że łamie mnie w kościach, więc przeszukałem leki przeciwgrypowe które miałem pod ręką. W ulotce Coldrex Maxgrip przeczytałem, że jest przeciwwskazany przy braniu blokerów beta-adrenolityków. Dlatego wziąłem Ibuprom Max, ale obawiam się, że również może mi zaszkodzić, gdyż tam akurat ulotkę zgubiłem. Jak na razie boli mnie tylko brzuch i czasem kuje w klatce, ale mam nadzieję, że niedługo przejdzie. Jednakże chciałbym się ustrzec przed czymś takim i dowiedzieć, jakie leki lepiej omijać, a które są bezpieczne.
napisał/a: augustyn888 2011-01-12 11:26
Piotr1989 napisal(a):Witam. Czy może ktoś wie jakich leków nie powinno się brać podczas przyjmowania Betalocu/Beto (w moim przypadku jest to Beto 50, które zażywam od pół roku)? Parę godzin temu poczułem, że łamie mnie w kościach, więc przeszukałem leki przeciwgrypowe które miałem pod ręką. W ulotce Coldrex Maxgrip przeczytałem, że jest przeciwwskazany przy braniu blokerów beta-adrenolityków. Dlatego wziąłem Ibuprom Max, ale obawiam się, że również może mi zaszkodzić, gdyż tam akurat ulotkę zgubiłem. Jak na razie boli mnie tylko brzuch i czasem kuje w klatce, ale mam nadzieję, że niedługo przejdzie. Jednakże chciałbym się ustrzec przed czymś takim i dowiedzieć, jakie leki lepiej omijać, a które są bezpieczne.


Przy zażywaniu leku Betaloc/Beto ZK ,powinno się unikac stosowania środków przciwbólowych z tzw. grupy "niesteroidowych lekow przeciw zapalnych",do których należy równiez IBUPROM(Ibuprofen).Mógłby Pan raczej zażywać ,z zachowaniem ostrożności takie leki jak:Apap,Etopiryna.Jednak najlepiej tę kwestię przedyskutować ze swoim lekarzem.
napisał/a: Piotr1989 2011-01-12 16:38
Ok, dzięki za wyjaśnienie. Przy najbliższej okazji zapytam się mojego lekarza.