augmentin

napisał/a: ~waldek 2010-07-07 17:20
lekarz przepisał mi augmentin na gardło. pojawiła mi się swedzaca wysypka na całym ciele. łykam wapno ale nie pomaga, a nawet pogarsza się. co jeszcze kupic? ide sie drapac..
uchaty
napisał/a: uchaty 2010-07-10 14:20
stary, rzuc to swinstwo czym predzej. ja tak mialem po penicylinie w szpitalu (ciezkie zap. pluc - przykre wspomnienia) wysypke - cale cialo w czerwonych krostach, tak mowila zona, ja widzialem pozniej na zdjeciach, bo wtedy ledwo co jarzylem - wspaniali lekarze stwierdzili o-o, to chyba uczulenie. mieli szczescie, ze bylem slaby, inaczej bym ich *%$# w ten durny leb. w kazdym razie zmienili antybiotyk (bodajze siprofloksacyne) i wylizalem sie
napisał/a: ~waldek 2010-07-12 22:33
juz mi się polepszyło to zakonczylem samoistnie łykanie antybiotyku i wysypa tez znika
dr-anna-wilczynska
napisał/a: dr-anna-wilczynska 2010-07-13 10:39
najwyrazniej miał Pan reakcję uczuleniową na antybiotyk, albo nie była to angina tylko mononukleoza zakażna . wtedy po przyjeciu penicylin pojawia sie wysypka na całym ciele.
napisał/a: ~gość 2010-07-15 16:08
mam zapytanie - czy lepiej jest przyjmowac antybiotyk w formie płynnej czy w postaci tabletek? czy antybiotyki rzeczywiście tak wyjaławiają organizm jak mówia o tym eksperci? jak można temu przeciwdziałać?
mgr-farm-anna-piecuch
napisał/a: mgr-farm-anna-piecuch 2010-08-12 15:28
Obie postaci leku są jednakowo skuteczne, ale w przypadku trudności z połykaniem tabletek, zawiesina może okazać się łatwiejsza do zażycia. Czy informują Państwo lekarza o ewentualnych trudnościach z połykaniem tabletek? Czy konsultują się Państwo z lekarzem lub farmaceutą, czy daną tabletkę można podzielić?

Antybiotyki działają na różne bakterie - nie tylko te szkodliwe. Dlatego ich stosowanie może prowadzić do zaburzenia naturalnej flory bakteryjnej i nieprzyjemnych objawów takich jak biegunki. Aby im zapobiec w trakcie antybiotykoterapii trzeba stosować również probiotyki. Proszę pamiętać, aby zachować co najmniej dwugodzinny odstęp między zażyciem antybiotyku i probiotyku. Czy pamiętają Państwo o stosowaniu probiotyków?