Astma/ alergia/przeziębienie ?

napisał/a: lacrimosaa 2010-11-09 16:04
Witam.
Byłam dziś u lekarza rodzinnego, gdyż od tygodnia męczy mnie kaszel. Nie bolało mnie gardło, miałam stan podgorączkowy (37) i prócz tego żadnych innych dolegliwości.Brałam syrop stodal, później syrop wykrztuśny, tabletki do ssania i różnego rodzaju rozgrzewające maści. Dziś na wizycie lekarz po osłuchaniu klatki piersiowej, płuc, zajrzeniu w gardło uznał, że gardło jest czyste, płuca w porządku. Powiedział tylko, że kaszel spowodowany może być czymś alergicznym, czy oskrzelowym ... nie sprecyzował. Dostałam lek Miflonide. Po przeczytaniu ulotki dowiedziałam się, że stosowany jest u pacjentów z astmą. Poza tym kolejnym moim problemem jest to, że lekarz zalecił płukanie jamy ustnej po zastosowaniu leku i następnie jej połknięcie. Ulotka mówi, że nie należy owej wody połykać tylko ją wypluć. Tak więc nie wiem co robić. Czy może to być końcowe stadium przeziębienia czy to jakaś alergia ?
napisał/a: lorisa 2010-11-14 18:56
polecam zrobić testy alergiczne. wydaje mi się, że lekarz zbyt lekkomyślnie zaaplikował Ci leki na astmę, którą to stwierdza się na podstawie bardziej szczegółowych badań...
napisał/a: ewel09 2010-11-18 15:06
U każdego z nas kaszel jest inny ja na przykład jak się przeziębię mam suchy duszący kaszel prowadzący aż do wymiotów a potem po jakimś tygodniu zaczyna mi się kaszel odrywający się ale trwa on przez 2 miesiące. Niestety z nieleczonym kaszlem tak jest. Kaszel należy bardzo dokładnie wyleczyć żeby nie wracał i żeby nie trwał tak długo. Najlepszym który spotkałam środkiem jest Pinihelix syrop ma działanie wykrztuśne, sekretolityczne, rozkurczające oskrzela. Powoduje łatwiejsze odkrztuszanie zalegającego gęstego śluzu. Jak dla mnie to najlepszy sposób na pozbycie się kaszlu bez duszenia się w nocy. Sprawdźcie na dobra- apteka. pl tam jest dużo środków na kaszel. Oczywiście proponuję jak wyżej ktoś już doradzał badanie na alergie.