Szczęśliwym być...

„Wszystkim nam brakuje szczęścia”..... ale nie musi tak być. Żeby być szczęśliwym wystarczy stosowanie paru prostych zasad, które pomagają nam żyć w zgodzie ze samym sobą.
/ 21.09.2007 07:47
„Wszystkim nam brakuje szczęścia”..... ale nie musi tak być. Żeby być szczęśliwym wystarczy stosowanie paru prostych zasad, które pomagają nam żyć w zgodzie ze samym sobą.

Szukaj pozytywów
W każdej najgorszej nawet sytuacji szukaj stron pozytywnych, w ten sposób każdą porażkę można przeobrazić w sukces. Np. Jeżeli nie dostałeś pracy o którą się ubiegałeś, uznaj że widocznie nie była dla ciebie, mogło Cię w niej spotkać coś złego i na pewno znajdziesz lepsza. Jeżeli zraniła Cię Twoja ukochana osoba przemyśl czego się przez to nauczyłeś i wykorzystaj to w przyszłości.

Żyj w zgodzie ze sobą

Wierz, że to co robisz jest ważne i wartościowe, nawet jeżeli „zawijasz coś w sreberka”. Uświadom sobie wszystkie swoje cechy nawet te negatywne, spróbuj pokonywać swoje wady. Odpowiedz sobie sam czy nie masz sobie nic do zarzucenia, jeżeli coś się znajdzie, napraw to – pamiętaj, że każdy może popełnić błąd! Naucz się zapominać i wybaczać sobie te błędy, jak powiedział E.J. Phelps: „Człowiek, który nie robi błędów, zwykle nie robi niczego!”

Żyj w zgodzie z ludźmi
Nie szukaj w ludziach złych intencji. Nie przypisuj osobom Ci bliskim cech których nie posiadają, a jeżeli posiadają jakieś, które Cię drażnią zaakceptuj je a nie staraj się na siłę narzucać swoich zachowań wszystkim z otoczenia. Bądź uczynny, uczciwy wierny ideałom i uśmiechnięty a ludzie odwdzięczą Ci się tym samym. Każdy ocenia innych swoją miarą – pamiętaj o tym zanim komuś coś zarzucisz. Staraj się nie ranić, tych których kochasz.

Proste? Ktoś powie że naiwne, może ma rację ale chcecie wierzcie, nie chcecie nie wierzcie ale to działa! Może warto spróbować, przecież to chodzi o wasze życie.

Uwaga! Powyższa porada jest jedynie sugestią i nie może zastąpić wizyty u specjalisty. Pamiętaj, że w przypadku problemów ze zdrowiem należy bezwzględnie skonsultować się z lekarzem!

SKOMENTUJ
KOMENTARZE (11)
/15.11.2011 13:03
[b]Szczęście jest wtedy, kiedy to co myślisz, to co mówisz i to co robisz pozostają w harmonii[/b] Szczęście to wewnętrzna robota. Jest w nas. Trzeba je tylko wyciągnąć i utrzymywać na optymalnym poziomie. Jest kilka sposobów, żeby nad tym popracować: 1. Poznaj siebie Mamy tendencję do tego, żeby spędzać życie wyglądając na zewnątrz i starając się złapać nietrwałe, ulotne rzeczy. Rzadko dajemy sobie czas na wgląd we własne wnętrze, na poszukiwanie odpowiedzi i szczęścia. Zacznij swoje poszukiwania od samego środka, od siebie, a zobaczysz… to, czego teraz szukasz w otaczającym świecie ostatecznie znajdzie cię samo. 2. Dostrzegaj w ludziach to co dobre Nie projektuj na ludzi cech, których nie lubisz w sobie. Nie zazdrość, że żyją tak, jak ty chciałbyś żyć. Skup się na sobie, zamiast zaglądać innym do talerza. Przyjmij raz na zawsze pogląd, że ludzie nie chcą ci szkodzić. Zacznij podkreślać w myślach ich dobre cechy. Oczekuj pozytywnego. Ludzie to wyczują i zrobią wszystko, żeby nie zwieść twoich oczekiwań. 3. Pozostań otwarty na zmiany Życie to ciągła zmiana. Stagnacja jest przeciwieństwem życia. Dlatego wyzbądź się lęku i z ufnością przyjmuj te zmiany. To one świadczą o tym, że żyjesz. Wzbraniając się przed tym co nowe sam robisz sobie krzywdę, stawiasz mur między sobą a życiem. Po tym poznaje się człowieka, który duchowo jest już starcem. 4. Wyzbądź się strachu i negatywnego prognozowania Zamartwiając się ciągle daleko nie zajedziesz. Lęk jest największym szkodnikiem i najpotężniejszym hamulcem, który powstrzymuje cię przed robieniem tego co chcesz. Lęk przed cieniem nie pozwala ci być w pełni sobą, lęk przed nieznanym terytorium nie pozwala ci wyjść ze strefy komfortu, lęk przed byciem osądzanym nie pozwala ci żyć tak jak chcesz. Negatywne prognozowanie, pesymizm, wyrasta z lęku przed życiem. Wylecz się z tego. 5. Zacznij teraz Nie odkładaj życia na później. Nie zwlekaj. Co chcesz zrobić, zrób teraz! Życie zaczyna się na końcu twojej strefy komfortu... TEKST POCHODZI ZE STRONY : www.zatrutejablko.pl http://www.zatrutejablko.pl/pracanadsoba.html
/20.03.2011 23:55
CZEMU BOGCI LUDZIE NIE MOGA POMOC BIEDNYM SZOK,I CZEMU TAK ZLE JEST W POLSCE
/20.03.2011 23:53
TRUDNO JEST BYC SZCZESLIWA OSOBA ZBYT CIEZKIE JEST ZYCIE
POKAŻ KOMENTARZE (8)