Jak żyć w związku z introwertykiem?

Zobacz, czy ty lub twój partner jesteście takim typem osobowości.
Edyta Ciepieńka / 22.12.2015 10:00

Julia Roberts, Gwyneth Paltrow, Steven Spielberg, Clint Estwood to tylko niektórzy z wielu sławnych introwertyków. Badania wykazują, że introwertycy stanowią od 30 do 50% naszej populacji. Mogą być bardzo dobrymi partnerami na życie, jeśli pamiętamy, że częste wyjścia na imprezy czy głośne koncerty nie są dla nich. Kim jest introwertyk i jak z nim żyć odpowiada Agnieszka Szafrańska – Romanów, psycholog i psychoterapeuta z Centrum Probalans.
 

Więcej na temat osobowości:

Uwaga! Powyższa porada jest jedynie sugestią i nie może zastąpić wizyty u specjalisty. Pamiętaj, że w przypadku problemów ze zdrowiem należy bezwzględnie skonsultować się z lekarzem!

SKOMENTUJ
KOMENTARZE (1)
/25.10.2016 05:41
Nie lubię określeń do kogo można interpretować ten wykład: świetnych aktorów, którzy mają wyjątkowe podejście i oni spotykają tłumy ludzi gdyż są publicznymi już osobowościami clint Eastwood (Clint Eastwood planował robić karierę sportową. Pasjonowała go lekkoatletyka, a aktorstwo traktował jako pracę dorywczą. Było tak do roku 1958, kiedy został zaangażowany jako odtwórca jednej z głównych ról w serialu "Rawhide". Przyniosła mu ona sporą popularność a swoim oszczędnym sposobem gry aktorskiej zwrócił na siebie uwagę włoskiego reżysera Sergio Leone. Ten zaproponował Clintowi rolę rewolwerowca w filmie "Za garść dolarów". Warto wiedzieć, że w owym czasie gatunek "spaghetti westernu", to znaczy filmu opowiadającego o Dzikim Zachodzie, ale zrobionego za niewielkie pieniądze przez włoskich twórców, był bardzo popularny. W sumie Eastwood zagrał w trzech takich filmach w reżyserii Leone i stał się znany na całym świecie. Po powrocie do Ameryki mógł już przebierać w propozycjach. W 1971 roku wcielił się w postać Harry'ego Callahana, znanego bardziej jako "Brudny Harry", która uczyniła z niego gwiazdę numer jeden. Później jeszcze cztery razy robił filmy opowiadające o przygodach inspektora. W tym samym roku Eastwood zadebiutował jako reżyser i w tym momencie oprócz kariery aktorskiej kontynuował również karierę reżyserską. W obu dziedzinach miał duże sukcesy. W 1993 roku za film "Bez przebaczenia" otrzymał dwa Oscary, dla najlepszego reżysera i za najlepszy film. Życie Eastwooda to nie tylko film. W 1986 roku został wybrany burmistrzem miasta Carmel w Kalifornii, gdzie prowadzi również restaurację. Był bliskim przyjacielem byłego prezydenta Stanów Zjednoczonych Ronalda Reagana. Clint Eastwood cały czas nas zaskakuje. Po osiągnięciu sukcesów jako aktor i reżyser zajął się komponowaniem muzyki, czego ukoronowaniem jest kilka utworów znajdujących się na ścieżce dźwiękowej do filmu "Co się wydarzyło w Madison County".) ADHD u tej pani mniej widoczna lecz zauważalna nadpobudliwość emocjonalna - podobnie mają małpy w zoo "kołysanie na byle czym" też widoczne windowanie słowne interpretacja nadpobudliwa to objaw który można wyeliminować.