Czy wiesz jak poradzić sobie z jąkaniem?

Jąkanie to przykra przypadłość, która często naraża na śmiech otoczenia, krępuje i skutecznie zniechęca do komunikowania się z innymi. Takie osoby często zamykają się w sobie, co sprawia, że jąkanie się nasila. Jeżeli jąkanie uprzykrza ci życie, czas działać. Oto kilka wskazówek,jak sobie poradzić z tym problemem.
/ 07.09.2010 12:59

Po pierwsze jeśli się jąkasz, postaraj się najpierw układać w głowie całą mowę, a później spróbować ją powiedzieć. Jeśli ci to nie wyjdzie, bo za bardzo się denerwujesz, postaraj się zrelaksować. Taki stan możesz wyćwiczyć dzięki specjalnym terapiom, np. trening autogenny Schultza, trening relaksacyjny Jacobsona lub przez naukę odpowiedniego oddychania.

Najpopularniejszy sposób to udanie się do logopedy. Jest to specjalista, dzięki któremu nauczysz się poprawnie mówić. Logopeda dokładnie sprecyzuje twój problem z mówieniem.

Jeśli twoje dziecko ma problem z jąkaniem, zapytaj w jego przedszkolu lub szkole podstawowej o lekcje z logopedą w ramach programu szkolnego.

Uwaga! Powyższa porada jest jedynie sugestią i nie może zastąpić wizyty u specjalisty. Pamiętaj, że w przypadku problemów ze zdrowiem należy bezwzględnie skonsultować się z lekarzem!

SKOMENTUJ
KOMENTARZE (2)
/27.02.2014 07:15
Co to za brednie Logopeda nie ma nic do jakania.
/25.09.2012 13:23
JĄKASZ SIĘ? NAPISZ DO NAS! JĄKANIE MOŻNA WYLECZYĆ! SPOTKAJMY SIĘ  jąkaniemoznawyleczyc@gmail.com Jesteśmy grupą wspierającą się w walce z jąkaniem. Mamy za sobą przebyte konsultacje u logopedów, terapeutów, psychologów. Organizujemy spotkania, na których wymieniamy się doświadczeniami, ćwiczymy (stacjonarnie i w terenie) lub po prostu cieszymy się swoim towarzystwem. Jeśli szukasz pomocy, chcesz się czegoś dowiedzieć lub masz własny pomysł na radzenie sobie z jąkaniem napisz do nas! Spróbuj zmienić swoje życie! Warto! Mail: 1) jąkaniemoznawyleczyc@gmail.com 2) mayananasy@gmail.com