Co robić, by być lubianą w pracy fot. Panthermedia

Co robić, by być lubianą w pracy

Jesteś w zespole dopiero od niedawna i pragniesz cieszyć się sympatią współpracowników? Łatwo ułożysz sobie z nimi dobre relacje, przestrzegając kilku ważnych reguł.
/ 12.07.2011 15:19
Co robić, by być lubianą w pracy fot. Panthermedia
1 Nie bądź przesadnie skryta. Choć obowiązki naglą, od czasu do czasu porozmawiaj z koleżankami o sprawach zupełnie nie związanych z pracą – choćby o swoich wakacyjnych planach czy obejrzanym ostatnio filmie. Opowiedz jakiś dowcip, zdradź sympatycznej współpracownicy przepis na pyszne ciasto. To wszystko bardzo sprzyja zacieśnieniu więzów!

2 Okazuj ludziom zainteresowanie – na przykład witaj się z nimi z uśmiechem i entuzjazmem. Taką reakcję każdy od razu bierze za dobrą monetę i... z przyjemnością odwzajemnia przyjazne uczucia.

3 Staraj się żyć z innymi w zgodzie. Zamiast krytykować czy wdawać się z kimś w zawzięte spory, szukaj zawsze punktów wspólnych ze swoim  rozmówcą. Zobaczysz, jako osoba ugodowa będziesz cieszyć się ogólną sympatią!

4 Otwórz się na kontakty towarzyskie. W firmie są organizowane tzw. imprezy integracyjne? Bierz udział w tych spotkaniach. To ważne, bo osoby, które od samego początku odseparowują się od zespołu, często zostają potem odsunięte na bok.

Uwaga! Powyższa porada jest jedynie sugestią i nie może zastąpić wizyty u specjalisty. Pamiętaj, że w przypadku problemów ze zdrowiem należy bezwzględnie skonsultować się z lekarzem!

SKOMENTUJ
KOMENTARZE (1)
/17.03.2015 10:16
nie no z tą otwartością to u mnie ciężko. Chociaż ostatnio zauważyłam zmianę. Zmieniłam bieliznę na body z efeliny. Teraz noszę je codziennie mam kilka par.Wyglądam lepiej i trochę lepiej się czuję we własnej skórze. Zaczęłam również czytać o pewności siebie.