POLECAMY

Jak kołdra wpływa na twoje zdrowie

Przy zakupie kołdry warto się kierować nie tylko ceną. Zależnie od materiału, z jakiego została wykonana, może mieć różne właściwości.
Jak kołdra wpływa na twoje zdrowie

Dobra kołdra to spory wydatek. Będzie ci jednak służyć przez lata, warto więc w nią zainwestować. Sprawdź, jaka będzie dla ciebie najlepsza.

Jesteś zmarzlakiem
Spraw sobie kołdrę puchową lub wełnianą. Ta ostatnia może być z wełny owczej (z merynosa australijskiego) bądź wielbłądziej. Tego typu kołdry, by dobrze grzać, nie muszą być wcale ciężkie. Wełna ma dodatkowo tę zaletę, że doskonale pochłania pot i izoluje go od skóry. Dzięki temu nie ma wrażenia wilgoci.


Masz alergię na roztocza kurzu domowego
Alergikom poleca się kołdry wypełnione anilaną lub poliestrem, które można prać w pralce. Jeśli nie jesteś uczulona na wełnę, możesz wybrać pościel wełnianą. Dzięki zawartości lanoliny chroni przed rozwojem roztoczy.


Dokuczają ci bóle stawów
Dolegliwości towarzyszące chorobom reumatycznym mogą się nasilać na skutek wyziębienia. Dobrym rozwiązaniem jest dla ciebie kołdra wełniana, która utrzymuje stałą temperaturę ciała.

Uwaga! Powyższa porada jest jedynie sugestią i nie może zastąpić wizyty u specjalisty. Pamiętaj, że w przypadku problemów ze zdrowiem należy bezwzględnie skonsultować się z lekarzem!

SKOMENTUJ
KOMENTARZE (1)
/6 miesięcy temu
Wybór kołdry ma duże znaczenie dla naszego zdrowia. Najlepiej żeby była to kołdra oddychająca, oraz żeby nie było w niej zimno w nocy. Dużo korzystnych komentarzy mają kołdry z puchu gęsi tybetańskich. Są one bardzo ciepłymi przykryciami, a na dodatek lekkimi. Są bardzo dobre dla osób wrażliwych, gdyż w dotyku są delikatne, oraz nie uczulają