Bratek fot. Dreamstime

Bratki na trądzik

Regularnie stosowane bratka przyniesie dobre efekty twojej cerze.
/ 12.04.2011 10:00
Bratek fot. Dreamstime
Napar z Fiołka trójbarwnego (Bratka) używany był w medycynie ludowej jako lek oczyszczający krew oraz zapobiegający żylakom. Sprawdza się jako środek do pielęgnacji cery także od wewnątrz. Roślina zawiera barwniki roślinne, antocyjany, które neutralizują wolne rodniki (zapobiegają starzeniu się skóry).
W skład bratka wchodzą też substancje o działaniu moczopędnym, co wiąże się z usuwaniem z organizmu szkodliwych produktów przemiany materii.

- Herbatka oczyszczająca.
Dwie łyżeczki suszonych kwiatów bratka zalej szklanką gorącej wody (ok. 80°C). Zaparzaj 10 minut pod przykryciem. Przecedź. Pij dwa, trzy razy dziennie. Kuracja, aby była skuteczna, powinna trwać co najmniej dwa miesiące.

- Odwar do przemywania.
Łyżkę bratków zalej szklanką letniej wody. Doprowadź do wrzenia i gotuj na małym ogniu pod przykryciem 5 minut. Następnie odstaw na 10 minut i przecedź. Odwarem przemywaj twarz dwa razy dziennie.

Uwaga! Powyższa porada jest jedynie sugestią i nie może zastąpić wizyty u specjalisty. Pamiętaj, że w przypadku problemów ze zdrowiem należy bezwzględnie skonsultować się z lekarzem!

SKOMENTUJ
KOMENTARZE (0)