Neuro TERAPIA – nowy standard leczenia bólu kręgosłupa i stawów fot. materiały prasowe

Żel Neuro TERAPIA z ekstraktem goździka korzennego

Neuro TERAPIA – nowy standard leczenia bólu kręgosłupa i stawów
/ 12.09.2011 08:41
Neuro TERAPIA – nowy standard leczenia bólu kręgosłupa i stawów fot. materiały prasowe
Żel Neuro TERAPIA z ekstraktem goździka korzennego jako wyrób medyczny leczy, łagodzi i zapobiega bólom kręgosłupa wynikającym z dyskopatii, zwłaszcza części szyjnej i lędźwiowej, oraz zespołom bólowym występujących w trakcie zmian zwyrodnieniowych. Można go stosować w przypadku neuralgii różnego pochodzenia, bólu stawów towarzyszącego zmianom zwyrodnieniowym oraz innych bólów pourazowych bez złamań.

Żel Neuro TERAPIA z ekstraktem goździka korzennego firmy Nes Pharma to nowa możliwość leczenia bólu, również u chorych zmuszonych do zażywania doustnych form niesteroidowych leków przeciwzapalnych (NLPZ). Nie naraża chorych na działania niepożądane związane z kuracją działającymi miejscowo żelami i maściami z grupy NLPZ (zawierającymi na przykład ketoprofen, naproxen, diclofenac lub ibuprofen). Jest bezpieczny w połączeniu z innymi lekami.

Jego wyjątkowa skuteczność jest wynikiem synergii działania poszczególnych składników żelu i sposobu aplikowania. Wmasowuje się go w bolące miejsce aż do pierwszych oznak wchłonięcia. Podczas nakładania na skórę nie lepi się i nie gęstnieje. Jego konsystencja ułatwia aplikację i wzmaga fizjoterapeutyczne działanie masażu. Połączenie wszystkich zalet stosowania żelu – związanych z właściwościami fizykalnymi, składem i sposobem aplikacji – sprawia, że poza złagodzeniem bólu pojawia się efekt miorelaksacji (zmniejszenie napięcia mięśniowego), który jest niezwykle pożądany podczas terapii bólu.

W skład Żelu Neuro TERAPIA wchodzą olejki eteryczne  i ich pochodne o działaniu przeciwbólowym, przeciwzapalnym, miorelaksacyjnym oraz regenerującym (goździkowy, eukaliptusowy, anyżowy, tymiankowy, lawendowy, rozmarynowy, kosodrzewinowy, cynamonowy, kubebowy) – skomponowano je tak, aby wzajemnie potęgowały efekt swojego działania.
Unikalny skład żelu oparto na sprawdzonej, ponad stuletniej recepturze opracowanej przez Grzegorza Mendla, twórcę współczesnej genetyki.
Należy dodać, że żaden ze składników żelu nie osiąga stężeń farmakologicznych, jednak wspomniany efekt synergii efekt synergii składu i sposobu aplikacji powoduje pojawienie się pożądanych rezultatów terapeutycznych. Dzięki temu preparat Neuro TERAPIA jest w pełni bezpieczny, można go długotrwale stosować oraz łączyć z innymi lekami.

Żel Neuro TERAPIA należy wcierać kilka razy dziennie (na przemian ruchami kolistymi i posuwistymi), stosując za każdym razem ok. 2-3 cm żelu. Warto stosować preparat również przez kilka dni po ustąpieniu najbardziej dokuczliwych objawów.
Tuba zawierająca 75 g kosztuje w aptece ok. 19,50 zł.

Żelu nie można stosować na rany z przerwaniem ciągłości skóry. Jeżeli dolegliwości nie ustąpią albo się nasilą, należy zasięgnąć porady lekarza.

Uwaga! Powyższa porada jest jedynie sugestią i nie może zastąpić wizyty u specjalisty. Pamiętaj, że w przypadku problemów ze zdrowiem należy bezwzględnie skonsultować się z lekarzem!

Tagi: leki
SKOMENTUJ
KOMENTARZE (2)
/07.09.2018 18:16
Ja stosuję naprawdę działa przy regularnym stosowaniu. Kręgosłup w odcinku lędźwiowym przestał mnie boleć oby tak dalej.
/01.11.2012 14:37
rewelacja a ten zapach wysmienity