Spójrz na świat przez różowe…soczewki!

Latem królują żywe kolory – zarówno w stroju, jak i w makijażu. Dlaczego by więc nie urozmaicić swojego wyglądu…kolorowymi soczewkami?

Latem królują żywe kolory – zarówno w stroju, jak i w makijażu. Dlaczego by więc nie urozmaicić swojego wyglądu…kolorowymi soczewkami?


Na rynku dostępnych jest obecnie wiele ciekawych barw i modeli. Do wyboru są kolory naturalne, imitujące barwę oka (różne odcienie błękitu, zieleni, miodowego brązu), jak i bardziej niekonwencjonalne (fioletowe, pomarańczowe, różowe, żółte itd.).
 


Wielu producentów poszło jeszcze dalej. Tak więc do wyboru mamy soczewki powiększające oczy, ze specjalną dodatkową obwódką, soczewki dwukolorowe z delikatnymi przejściami tonalnymi (np. szaro-niebieskie, niebiesko – żółte, żółto – zielone), jak i soczewki o bardzo intensywnych kolorach, całkowicie zmieniające wygląd oka.

   

Dla najodważniejszych istnieje też całe mnóstwo zwariowanych kształtów i kolorów soczewek, z nadrukowanymi wzorkami (możliwości są nieograniczone) i zmieniających kształt źrenicy, na przykład na koci. Takie soczewki doskonale sprawdzają się na przykład na imprezach, kiedy nie chcemy pozostać niezauważone.
 


Kolorowe soczewki mogą zastąpić standardowe szkła kontaktowe. Można je nosić także wyłącznie w celu zmiany koloru oczu, ponieważ dostępne są także modele z zerową wartością dioptrii. Oczywiście, tak samo jak w przypadku normalnych kontaktów, bardzo ważna jest odpowiednia dbałość o kolorowe soczewki. Należy je przechowywać w specjalnym pojemniczku wypełnionym płynem, który trzeba wymieniać, by uniknąć zabrudzeń.
Wśród renomowanych producentów kolorowych szkieł kontaktowych są m.in. takie firmy, jak Innova Vision, Ciba Vision, czy Maxvue Vision.
Duży wybór kolorowych soczewek znaleźć można na przykład na stronie www.barwyoczu.pl.

Uwaga! Powyższa porada jest jedynie sugestią i nie może zastąpić wizyty u specjalisty. Pamiętaj, że w przypadku problemów ze zdrowiem należy bezwzględnie skonsultować się z lekarzem!

SKOMENTUJ
KOMENTARZE (1)
/8 lat temu
Różowych soczewek bym raczej nie założyła ale turkusowo niebieskie już tak:) Moim zdaniem wygląda to naprawdę świetnie. co ciekawe takie soczewki nie są wcale drogie( szczególnie jeśli kupuje się w sklepach internetowych na przykład na szkla.com) . wiec praktycznie każdego na nie stać