Preparaty na zapalenie cewki moczowej - 17 propozycji wspomagających układ moczowy

Zapalenie pęcherza to typowo wakacyjna dolegliwości. Tym razem nie musi popsuć Ci urlopu - poznaj 17 propozycji na kobiece infekcje
Marta Wilczkowska / 13.06.2014 07:00
Przed nami wakacje. Czas urlopów, skąpych ubrań, przesiadywania na plaży i imprez do rana. Niestety to również czas zwiększonego ryzyka infekcji dróg moczowych. Podpowiadamy, jak sobie radzić z nieprzyjemną dolegliwością.

Wszystkie znamy nieprzyjemny ból i pieczenie towarzyszące infekcjom dróg moczowych. Zapalenie cewki moczowej i pęcherza to przede wszystkim kobiecy problem. Dzieje się tak dlatego, że przez krótszą niż u mężczyzn cewkę moczową bakterie łatwiej (i szybciej) docierają do pęcherza moczowego, prowadząc do infekcji. Jeśli dołożymy do tego sprzyjające do rozwoju chorobotwórczych drobnoustrojów środowisko okolic intymnych, mamy gotową receptę na zapalenie cewki moczowej i pęcherza.

Nie wszystkie infekcje dróg moczowych powinny skłonić do wizyty u lekarza. Często wystarczy zastosowanie odpowiednich środków, dieta bogata w witaminę C i płyny oraz kilka dni spokoju, by funkcjonowanie układu moczowego wróciło do normy. Jeśli jednak infekcje dróg moczowych zdarzają ci się często, można rozważyć zastosowanie preparatów wspomagających pracę układu moczowego. Pamiętaj jednak, że ich przyjmowanie zawsze należy skonsultować z lekarzem lub farmaceutą,

Uwaga! Jeśli jesteś w ciąży lub karmisz piersią wszystkie decyzje o przyjmowaniu leków lub suplementów skonsultuj z lekarzem. Konsultacja lekarska jest również niezbędna w przypadku infekcji przebiegających z krwiomoczem, gorączką lub gdy zapalenie pęcherza ma charakter nawracający oraz gdy bierzesz leki.

Uwaga! Powyższa porada jest jedynie sugestią i nie może zastąpić wizyty u specjalisty. Pamiętaj, że w przypadku problemów ze zdrowiem należy bezwzględnie skonsultować się z lekarzem!

SKOMENTUJ
KOMENTARZE (18)
/31.08.2019 14:03
Mnie też zapalenie cewki moczowej dopadło na basenie. Miałam nadzieję, że samo przejdzie, ale niestety dopiero wizyta u lekarza pomogła. Przepisałam mi preparat Ginjal urit oraz zalecił bym piła dużo wody. Kilka dni i było po problemie. Teraz gdy tylko zaczynam czuć pieczenie, sięgam po ten preparat.
/24.01.2017 20:06
Dla mnie urofuraginum nie ma sobie równych. Pewnie się powtarzam, ale u mnie to naprawdę działa. Nawet następnego dnia już czuję poprawę, a po 2 dniach już całkiem dobrze :) Chociaż wiadomo, tabletki biorę dłużej, żeby na pewno wyleczyć infekcję.
/26.09.2016 18:56
jak miałam zapalenie pęcherza to po urofuraginum poczułam ulgę już po pierwszym dniu i już długo nie miałam żadnych nawrotów, a wcześniej t o tej porze roku od razu to dziadostwo przyczepiało się do mnie
POKAŻ KOMENTARZE (15)