POLECAMY

Dermabliz silikon na blizny

Żel silikonowy do leczenia blizn pourazowych, pooperacyjnych i po oparzeniu
Dermabliz silikon na blizny fot. serwis prasowy

To przezroczysty, szybko wysychający żel silikonowy przeznaczony jest do utrzymywania odpowiedniej wilgotności blizny oraz do zmniejszania, rozjaśniania i wygładzania blizn.

Dermabliz silikon:
- dzięki codziennej aplikacji spłaszcza blizny, łagodzi świąd skóry
- redukuje odbarwienie i dyskomfort
- tworzy na powierzchni skóry cienką, nieprzepuszczalną dla wody, niewidoczną błonę.
- wyraźnie zmniejsza stopień odbarwienia skóry, co potwierdziły badania.

To terapia I-go rzutu w poprawie blizn przerosłych oraz w celu zapobiegania nieprawidłowemu bliznowaceniu.  Dermabliz silikon łatwo nakłada się na wszystkie obszary skóry w tym twarz, okolice stawów i zgięć oraz szybo wysycha pozostawiając niewidoczną błonę. Niewielką ilość żelu nałożyć na czystą, suchą skórę pokrytą bliznami, lekko wmasować. Na wyschniętą warstwę żelu można stosować kosmetyki.
Preparat należy stosować 2 razy dziennie, najlepiej przez minimum 4 tygodnie (najlepiej 3-4 mie

Blizna niechcianą pamiątką z wakacji?
Według badań 87% pytanych Polaków wskazało choć 1 bliznę, którą chcieliby zmniejszyć.
Wakacje sprzyjają zajęciom na świeżym powietrzu, ale również urazom. Gwałtowny upadek, rozcięta warga, pokaleczone ręce czy  kolana – rany zagoją się w ciągu kilku dni, ale ślad może pozostać na całe życie. I na to medycyna szuka coraz skuteczniejszych środków.

Wytyczne Międzynarodowego Doradczego Zespołu Ekspertów ds. Leczenia Blizn z 2002 roku mówią, że lepiej zapobiegać niż leczyć. Silikon to prosta, bezpieczna i efektywna metoda terapia pierwszego wyboru w leczeniu keloidów i blizn przerosłych. Jest dostępna w formie kremów, żeli, plastrów i sprayów.

Żele to najwygodniejsza, rekomendowana obecnie forma terapii silikonowej. Przezroczysty, szybko wysychający żel silikonowy tworzy na powierzchni skóry cienką, nieprzepuszczalną dla wody, niewidoczną błonę. Utrzymuje  odpowiednią wilgotność blizny oraz zmniejsza, rozjaśnia i wygładza stwardniałą tkankę blizn. Przy codziennej aplikacji spłaszcza blizny, łagodzi świąd skóry i uczucie dyskomfortu oraz wyraźnie zmniejsza stopień odbarwienia skóry, co potwierdziły badania. Są dostępne na rynku żele silikonowe w różnych cenach jak np. Dermatix  w cenie ok. 150 zł oraz Dermabliz silikon kosztujący zaledwie 30 zł. Oprócz silikonu zawierają inne dodatki mające wpływ na wygląd blizny. Co ważne leczenie należy zacząć odpowiednio wcześnie, aby blizna nie stała się pamiątką z wakacji na całe życie.Tubka 15 g kosztuje ok. 30 zł

Uwaga! Powyższa porada jest jedynie sugestią i nie może zastąpić wizyty u specjalisty. Pamiętaj, że w przypadku problemów ze zdrowiem należy bezwzględnie skonsultować się z lekarzem!

SKOMENTUJ
KOMENTARZE (11)
/2 lata temu
a ja stosowałam z 5 różnych maści i żeli i nic mi nie pomagało na bliznę po cesarskim cięciu, aż w końcu chirurg, który mnie operował polecił mi plastry biodermis, efekt był powalający, czerwone ślady całkowicie znikły, a blizna stała się niemalże niewidoczna. Firma Cordis Pharma sprzedaje je w Polsce - serdecznie polecam, a jednocześnie dziękuję Panu doktorowi, że mi je polecił.
/4 lata temu
Stosuje ten żel u mojego synka. Uleg wypadkowi oblewając się gorącą chebatą na klatce piersiowej i brzuchu. Na dekolcie miał poparzenie 2 stopnia. Jak tylko wszystko sie pogoiło zaczełam stosować ten żel. Obecnie minęło 2 tyg od pierwszego użcia i widać efekty, Blizna jest płytsza i już nie grudkowata jak w tym tempie bedzie sie goic to bede jeszcze bardziej zadowolona.
/4 lata temu
Dermabliz jest rewelacyjny. Niecałe 3 miesiące temu miałam operację tarczycy i mój endo mi przepisał tę maść. Blizna wygląda super jak na taki krótki czas. Myślę, że jeszcze trochę i będzie mała i cienka kreseczka:) Zaczęłam też smarować rozstępy, ale dopiero parę dni. Polecam Dermabliz. Do tego stosowałam od samego zdjęcia szwów listki aloesu. Przecinałam listek i przykładałam do rany. Rewalacja:)
POKAŻ KOMENTARZE (8)