POLECAMY

Jak odczytać wynik badania moczu?

Badanie moczu to prosty sposób na to, by sprawdzić funkcjonowanie nerek i wątroby, wykryć wszelkie choroby metaboliczne, zakażeniu kładu moczowego oraz cukrzycę. Poprzez zbadanie moczu możemy sprawdzić, czy mamy za mało lub za dużo glukozy, bilirubiny, pH czy białka. Co powinno nas zaniepokoić w badaniu moczu?
Jak odczytać wynik badania moczu?

Badanie moczu – powszechne, łatwo dostępne, proste i tanie.

Nie bagatelizujmy jednak jego znaczenia! Badanie moczu może powiedzieć bardzo dużo na temat naszego zdrowia poprzez sprawdzenie m.in. zawartości glukozy, bilirubiny, ciał ketonowych, białka i pH.

Pozwala ocenić funkcję nerek i wątroby, można dzięki niemu wykryć cukrzycę, choroby metaboliczne oraz zakażenia układu moczowego.

Sprawdź, co powinno Cię zaniepokoić w badaniu ogólnym moczu.

* Objętość moczu
* Ciężar właściwy
* pH
* Białko
* Glukoza
* Ciała ketonowe
* Bilirubina
* Urobilinogen
* Azotyny
* Osad moczu
* Erytrocyty
* Leukocyty
* Nabłonki
* Wałeczki
* Kryształy

Zachęcamy do przejrzenia zakładki Wyniki badań - zdrowotnego niezbędnika, który przeprowadzi Cię przez interpretację wyników badań nie tylko moczu, ale też krwi, lipidogramu, biochemii, koaguloramu, elektrolitów, gazometrii, immunologii, hormonów, markerów nowotworowych, badania płynu mózgowo-rdzeniowego i ciśnienia tętniczego.

Uwaga! Powyższa porada jest jedynie sugestią i nie może zastąpić wizyty u specjalisty. Pamiętaj, że w przypadku problemów ze zdrowiem należy bezwzględnie skonsultować się z lekarzem!

SKOMENTUJ
KOMENTARZE (1)
/4 lata temu
kdfnvc,kh,rkfmd