Źle ukrwione serce sprzyja zaburzeniom erekcji

Źle ukrwione serce sprzyja zaburzeniom erekcji

Choroby serca powodują złe funkcjonowanie wielu narządów, w tym narządów płciowych. A stąd już blisko do zaburzeń potencji...
/ 20.10.2010 00:02
Źle ukrwione serce sprzyja zaburzeniom erekcji

Przyczyną zaburzeń wzwodu w starszym wieku bardzo często jest choroba wieńcowa.

Po pierwsze długotrwała choroba wieńcowa nie jest już tylko schorzeniem naczyń serca, ale także wpływa na jakość jego pracy jako pompy. Źle ukrwione serce nie jest w stanie pracować wydolnie, co powoduje że krew nie jest dostarczana w wystarczających ilościach na obwód, w tym także do naczyń prącia. Jednym z głównych mechanizmów wzwodu jest napływ zwiększonej ilości krwi do męskiego członka, a konkretnie do jego struktur zwanych ciałami jamistymi. Kiedy serce jest niewydolne nie może przepompować zwiększonej ilości krwi do prącia przez co nie dochodzi do wzwodu.

Do zaburzeń potencji może również dochodzić z powodu miażdżycy.

Choroby układu krążenia są też pewnym ogranicznikiem jeżeli chodzi o leczenie impotencji. Najpopularniejszymi środkami wspomagającymi prawidłowy wzwód są te zawierające sildenafil (np. Viagra, Maxigra, Kamagra, Caverta). Stosuje je wielu mężczyzn w starszym wieku, jednak ci, którzy mają problemy z sercem, powinni zachować szczególną ostrożność.

Uwaga! Powyższa porada jest jedynie sugestią i nie może zastąpić wizyty u specjalisty. Pamiętaj, że w przypadku problemów ze zdrowiem należy bezwzględnie skonsultować się z lekarzem!

SKOMENTUJ
KOMENTARZE (2)
/14.08.2011 18:42
lekarz przepisywał mi ten lek przez kilka lat a okazało się że problem jest zupełnie gdzie indziej. pojechałem do vediclinic i rozwiązali problem. jeszcze watroba mi siadła przez te leki...
/21.07.2011 19:50
nie bierzcie za dużo viagry!u mnie okazało się że jestem chory!zbadajcie sie!w grodzisku mnie wyleczyli!