POLECAMY

Zapisz się na darmową fluoryzację!

W wybranych warszawskich klinikach dentystycznych będzie można skorzystać z bezpłatnych zabiegów fluoryzacji. Wystarczy umówić się telefonicznie. Darmowa fluoryzacja to kolejna odsłona kampanii "Lekcja stomatologii".

darmowa fluoryzacja

fot. Fotolia

Darmowa fluoryzacja w Warszawie

Przez cały maj 2015 r. w wybranych warszawskich klinikach dentystycznych, w ramach kampanii „Lekcja stomatologii”, będzie można skorzystać z bezpłatnych zabiegów fluoryzacji. Ich systematyczne wykonywanie wzmacnia szkliwo i zabezpiecza zęby przed możliwym atakiem próchnicy.

Fluoryzacja, inaczej lakierowanie, jest jednym z najskuteczniejszych zabiegów profilaktycznych wykorzystywanych w stomatologii. Polega ona na uzupełnieniu fluorku wapnia znajdującego się w szkliwie, które pokrywa zęba od zewnątrz, stanowiąc ochronę przed urazami i ograniczając wchłanianie bakterii.

Zły stan szkliwa może być przyczyną chorób uzębienia i przyzębia, dlatego ważna jest jego regularna odbudowa. Ponadto fluoryzacja likwiduje nadwrażliwość zębów przy spożywaniu ciepłych i zimnych potraw.

Zobacz także: 9 domowych sposobów na ból zęba!

"Zabiegowi warto poddawać się dwa razy w ciągu roku – tak jak odbywało się to kiedyś w szkołach. Fluoryzację rekomenduje się szczególnie dzieciom do 14. roku życia, kiedy zęby są w stanie wzrostu, ale również dorosłym. Ubytki w zębach nie są przeciwwskazaniem do fluoryzacji, jednak należy wiedzieć, że nie jest ona sposobem na ich wyleczenie" – powiedział lek. dent. Przemysław Uliasz, ekspert kampanii „Lekcja stomatologii”.

W celu skorzystania z fluoryzacji należy umówić się telefonicznie w dowolnej z warszawskich klinik Prima-Dent:

Prima-Dent ul. Grójecka 77
tel.: 22 822 28 89

Prima-Dent ul. Króżańska 20
tel.: 22 849 99 92
tel.:  22 849 53 67

Prima-Dent ul. Targowa 33a
tel.: 22 618 93 60
tel.: 22 618 95 60

Prima-Dent ul. Targowa 67/2
tel.: 22 619 76 16
tel.: 22 618 31 30

Aby zabieg był skuteczny zęby powinny zostać wcześniej oczyszczone. Substancjami wykorzystywanymi do fluoryzacji w gabinetach dentystycznych są lakiery i żele. Warstwa nałożona na zęby jest bezbarwna, niewidoczna i żadnym stopniu nieodczuwalna. Duża dawka fluoru zaaplikowana na powierzchnię zęba nie jest szkodliwa ponieważ uwalniany jest on stopniowo.

Po zabiegu fluoryzacji przez dwie godziny należy powstrzymać się od jedzenia i spożywania napojów.

Źródło: Materiały prasowe kampanii "Lekcja stomatologii"

Zobacz także: 4 zabiegi, które chronią zęby mleczne

Uwaga! Powyższa porada jest jedynie sugestią i nie może zastąpić wizyty u specjalisty. Pamiętaj, że w przypadku problemów ze zdrowiem należy bezwzględnie skonsultować się z lekarzem!

SKOMENTUJ
KOMENTARZE (0)