odkryte.pl fot. odkryte.pl

Urlop w Egipcie bez niespodzianek

Przed wyjazdem do Egiptu nie musimy się obowiązkowo szczepić. Warto jednak pamiętać o nieco bardziej restrykcyjnych zasadach higieny i żywienia, gdyż w krajach afrykańskich ryzyko zatruć i infekcji jest całkiem spore.
/ 29.09.2010 00:12
odkryte.pl fot. odkryte.pl

Unikajmy jedzenia sprzedawanego na ulicy. Pijmy wodę butelkowaną (unikajmy też kostek lodu w drinkach – niemal na pewno powstały z wody z kranu). Wybierajmy owoce, które można obrać ze skórki (melony, pomarańcze) i nie zapominajmy o umyciu ich. 

Uważajmy na słońce – pamiętajmy o kremie do opalania z wysokim filtrem (minimum 15), okularach, nakryciu głowy. Dotyczy to zwłaszcza osób o jasnej karnacji.

Przed wyjazdem skompletujmy apteczkę: nie zapomnijmy o lekarstwach przeciw biegunce i poparzeniom słonecznym. W biurze turystycznym powinniśmy otrzymać informację o możliwości pomocy medycznej w kurorcie.

Uwaga! Powyższa porada jest jedynie sugestią i nie może zastąpić wizyty u specjalisty. Pamiętaj, że w przypadku problemów ze zdrowiem należy bezwzględnie skonsultować się z lekarzem!

SKOMENTUJ
KOMENTARZE (0)