Rak jelita grubego – badania profilaktyczne

Rak jelita grubego – badania profilaktyczne

Badania przesiewowe umożliwiają znalezienie raka jeszcze zanim ujawni się pod postacią objawów klinicznych. Wczesne rozpoznanie pozwala wdrożyć skuteczniejsze leczenie i przedłuża czas przeżycia pacjenta z chorobą nowotworową.
/ 10.09.2010 00:20
Rak jelita grubego – badania profilaktyczne

Rak jelita grubego jest tak częstym nowotworem, że każda osoba po 50 roku życia ma obowiązek wykonania badań profilaktycznych w jego kierunku. Poza wiekiem do czynników ryzyka rozwoju tego nowotworu zaliczamy predyspozycję rodzinną, polipy jelita grubego i gruczolaki. Do podstawowych badań przesiewowych w raku jelita grubego zaliczamy badanie kału na krew utajoną oraz kolonoskopię. Jak często robić badania? Jak wygląda kolonoskopia?

Uwaga! Powyższa porada jest jedynie sugestią i nie może zastąpić wizyty u specjalisty. Pamiętaj, że w przypadku problemów ze zdrowiem należy bezwzględnie skonsultować się z lekarzem!

SKOMENTUJ
KOMENTARZE (1)
/26.09.2012 14:50
Jeżeli chcesz dowiedzieć się gdzie możesz zrobić bezpłatne badania profilaktyczne w kierunku wczesnego wykrywania raka jelita grubego, najbliżej Twojego miejsca zamieszkania, wejdź na stronę http://www.profilaktykawpolsce.pl