POLECAMY

Nowe książki o bieganiu Jeffa Gallowaya!

Już niedługo na rynku wydawniczym pojawi się nie lada gratka dla entuzjastów biegania - wydawnictwo Helion przygotowuje aż książki poświęcone bieganiu: "Maraton. Trening metodą Gallowaya" Jeffa Gallowaya, "Bieganie i odchudzanie dla kobiet" Jeffa Gallowaya oraz Barbary Galloway.
Nowe książki o bieganiu Jeffa Gallowaya! fot. Fotolia

Bieganie staje się coraz popularniejsze wśród Polaków - jedni biegają dla przyjemności, inni dla poprawy kondycji, jeszcze inni by zgubić kilka kilogramów. Bez względu na motywację, warto się do uprawiania tej formy aktywności przygotować - najlepiej kierując się wskazówkami doświadczonych biegaczy.

Do takich z pewnością należy Jeff Galloway - olimpijczyk oraz trener biegania, który przed 10 laty stworzył unikalny program treningowy, pozwalający biegaczom przygotować się do maratonu i ukończyć go z sukcesem. Program ten opisał w swojej pierwszej książce - "Bieganie metodą Gallowaya", która stała się światowym bestsellerem. Wszystko wskazuje na to, że jego kolejne książki również powtórzą ten sukces.

Będziemy mogli się o tym przekonać już pod koniec kwietnia lub na początku maja bieżącego roku - w tym czasie wydawnictwo Helion zaplanowało premierę książek "Maraton. Trening metodą Gallowaya" oraz "Bieganie i odchudzanie dla kobiet" (tę ostatnią Jeff Galloway napisał wraz ze swoją małżonką Barbarą Galloway). W książkach tych autorzy opisali m.in., jak wybrać odpowiedni program treningowy, jak nie stracić motywacji, trenować z grupą, unikać kontuzji i spalać tkankę tłuszczową.

Jeff Galloway w swoich książkach przekonuje nas, że ćwiczenia maratończyka wcale nie muszą przypominać "wyciskania siódmych potów". Jego zdaniem, dzięki relaksacyjnemu, mniej intensywnemu programowi treningowemu, można za sześć miesięcy przebiec i ukończyć maraton.

Czy to prawda? Warto się przekonać o tym osobiście! Premiera książek już wkrótce - 7 maja bieżącego roku. 

Uwaga! Powyższa porada jest jedynie sugestią i nie może zastąpić wizyty u specjalisty. Pamiętaj, że w przypadku problemów ze zdrowiem należy bezwzględnie skonsultować się z lekarzem!

SKOMENTUJ
KOMENTARZE (0)