Leczenie bezpłodności fot. Panthermedia

Leczenie bezpłodności

Mam 38 lat. Od roku staramy się z mężem o dziecko. Niestety, bez skutku. Ostatnio zgłosiłam się do kliniki leczenia niepłodności, gdzie zaproponowano mi badanie AMH. Czemu służy i na czym polega takie badanie?
/ 14.10.2011 07:33
Leczenie bezpłodności fot. Panthermedia

Badanie AMH pozwala określić szanse na naturalne zajście w ciążę. Jest to badanie krwi (wykonywane bez względu na dzień cyklu miesiączkowego). Dzięki niemu można sprawdzić, ile komórek jajowych jest jeszcze w jajnikach. Jeśli liczba jajeczek jest niewielka, to oznacza, że trzeba jak najszybciej podjąć leczenie. Wynik badania AMH wpływa też na wybór terapii i sposób stymulacji w programach in vitro.

Uwaga! Powyższa porada jest jedynie sugestią i nie może zastąpić wizyty u specjalisty. Pamiętaj, że w przypadku problemów ze zdrowiem należy bezwzględnie skonsultować się z lekarzem!

SKOMENTUJ
KOMENTARZE (1)
/16.07.2016 23:54
ja też robiłam badanie AMH i okazało się, że u nas całkiem spore szanse na naturalne zajście w ciąże mimo mojego wieku ;) zaczelam prowadzic cykle w ovufriend, w dni płodne kochalismy się czesciej i w końcu się udalo !!