Konsultacja lekarska/ fot. Fotolia

Jakich chorób najbardziej obawiają się Polki?

Jeśli słowa „nowotwór jajnika” oraz „mięśniaki macicy” wywołują u ciebie strach, zaliczasz się do grupy 36% polskich kobiet, które najbardziej obawiają się tych chorób ginekologicznych. Pomyśl, czy regularnie chodzisz do ginekologa? Wykorzystaj trochę wakacyjnego czasu i zadbaj o swoje zdrowie!
/ 10.07.2012 15:06
Konsultacja lekarska/ fot. Fotolia

Z wyników raportu TNS Polska przeprowadzonego w ramach programu „Między nami kobietami” wynika, że 36% Polek boi się chorób ginekologicznych. Największe obawy wzbudzają nowotwór jajnika (80%) oraz mięśniaki macicy, których obawia się aż 25% polskich kobiet. O ile nowotwór szyjki macicy jest chorobą, która niesie za sobą poważne konsekwencje, o tyle mięśniaki macicy to łagodne zmiany, które wcześnie zdiagnozowane mogą zostać wyleczone i nie zagrażać życiu kobiety. Wystarczy tylko regularnie wykonywać badania, szczególnie USG i konsultować ich wyniki z lekarzem ginekologiem.

Poważnym problemem jest także brak wiedzy na temat mięśniaków macicy. Pomimo tego, że 75% kobiet, które wzięły udział w badaniu, słyszało o tej chorobie, tylko 36% wie, że jest to guz niezłośliwy. Wiedza Polek na temat mięśniaków jest  jedynie powierzchowna. Z uwagi na to, że choroba ta dotyczy dużej części kobiet, konieczne jest uświadomienie, czym właściwie są mięśniaki, jakie są przyczyny ich powstawania i konsekwencje tej choroby.

Zobacz także: Ile wiemy o nowotworach?

Źródło: Materiały prasowe/ ej

Uwaga! Powyższa porada jest jedynie sugestią i nie może zastąpić wizyty u specjalisty. Pamiętaj, że w przypadku problemów ze zdrowiem należy bezwzględnie skonsultować się z lekarzem!

SKOMENTUJ
KOMENTARZE (0)