Trądzik/fot. Fotolia

Jak walczyć z trądzikiem różowatym?

Czym jest trądzik różowaty i jak się objawia? Kto jest najbardziej narażony na zachorowanie? Jak poradzić sobie z tą chorobą? Czy medycyna estetyczna może okazać się skutecznym rozwiązaniem w walce z trądzikiem różowatym?
/ 19.07.2012 11:15
Trądzik/fot. Fotolia

Uciążliwy rumień

Przyczyny występowania trądziku różowatego nie są do końca znane. Choroba dotyka głównie osoby w starszym wieku, a najbardziej narażone są kobiety w okresie menopauzy. Pierwsze objawy to utrzymujące się zaczerwienienie twarzy i rozszerzone naczynka, tzw. pajączki. Następnie pojawiają się czerwone krostki oraz grudki, które z czasem przeobrażają się w zmiany zapalne, umiejscowione głównie na czole, policzkach, nosie i podbródku. Zmieniona chorobowo skóra jest tłusta, podrażniona, a przede wszystkim mało estetyczna. Z tego powodu osoby walczące z tym schorzeniem mają obniżoną samoocenę i liczne kompleksy.

Muszą również unikać wielu czynników, które pogarszają stan cery m.in.: wysokich i niskich temperatur, wiatru, alkoholu, ostrych przypraw, jak również gorących i zimnych potrawy czy nadmiernego stresu. Źle tolerowane jest nawet najmniejsze nasłonecznienie skóry, dlatego przez cały rok należy używać preparatów z wysokim filtrem

Farmakologiczne leczenie choroby bywa długotrwałe i czasami mało skuteczne. W walce z tym schorzeniem pomocne mogą okazać się natomiast rozwiązania z zakresu medycyny estetycznej.

Zobacz też: Jak żyć z trądzikiem różowatym?

Laserowe usuwanie trądziku

Laserowe usuwanie trądziku różowatego polega na wyeliminowaniu widocznych na twarzy zmian. Zabieg powinien być wykonywany w chwili, kiedy stan skóry jest stabilny. Cały proces składa z dwóch etapów. „Najpierw zamykamy naczynia płytko położone, a następnie, po upływie około 3 tygodni, zamykamy naczynia umiejscowione w głębszych warstwach skóry. Dzięki wykorzystaniu technologii elos, łączącej energię światła z energią prądu RF, możliwe jest zamykanie naczyń o średnicy 0,1mm” wyjaśnia Urszula Pociask, konsultant medyczny z firmy SHAR-POL. W trakcie procesu dochodzi do niewielkiego nagrzania naskórka, dlatego zabieg jest w pełni bezpieczny.

Należy jednak pamiętać, że zabieg usuwa objawy trądziku różowatego, a nie jego przyczyny. Z czasem zmiany mogą powrócić, a wtedy niezbędne jest powtórzenie całego procesu. Jednak dla osób borykających się z tak uciążliwą chorobą, metoda z wykorzystaniem lasera bywa jedynym sposobem na odzyskanie zdrowia, normalnego wyglądu i dobrego samopoczucia.

Polecamy: Jakie są nowoczesne sposoby walki z trądzikiem?

Źródło: materiały prasowe/ms

Uwaga! Powyższa porada jest jedynie sugestią i nie może zastąpić wizyty u specjalisty. Pamiętaj, że w przypadku problemów ze zdrowiem należy bezwzględnie skonsultować się z lekarzem!

SKOMENTUJ
KOMENTARZE (5)
/05.09.2018 14:34
jak myc cere z tradzikiem rozowatym??? mydlo siarkowe odpada
/27.02.2015 11:05
a tabletki? też są bardzo dobre i myślę że w sumie wychodzą taniej niż zabiegi u kosmetyczki ja mam takie http://nplink.net/emPa8le5
/30.10.2013 16:03
Ja musze Wam powiedzieć ze mnie tak naprawde pomógł ten zabieg http://www.elite.waw.pl/usuwanie-zmian-naczyniowych/ Wreszcie sie ciesze ze trafiłam na to co działa.
POKAŻ KOMENTARZE (2)