kobieta, nogi,  majtki, toaleta

Jak leczyć nietrzymanie moczu?

Od jakiegoś czasu podczas kichania albo gwałtownego ruchu popuszczam mocz. Strasznie się tego wstydzę. Czy to się da leczyć?
/ 11.05.2011 14:47
kobieta, nogi,  majtki, toaleta

Prawdopodobnie cierpi Pani na nietrzymanie moczu (NTM). Leczenie tej przypadłości zależy od przyczyny. Nietrzymanie moczu dotyka często kobiety po porodzie. Wówczas może pomóc ćwiczenie mięśni Kegla (czyli systematyczne zaciskanie zwieraczy cewki moczowej). Takie objawy dotykają też starsze kobiety, którym brakuje niektórych hormonów – w tym wypadku może poskutkować leczenie hormonalne.

Ponieważ NTM czasami występuje również przy infekcji układu moczowego, na wszelki wypadek należy wykonać posiew moczu.

Uwaga! Powyższa porada jest jedynie sugestią i nie może zastąpić wizyty u specjalisty. Pamiętaj, że w przypadku problemów ze zdrowiem należy bezwzględnie skonsultować się z lekarzem!

SKOMENTUJ
KOMENTARZE (1)
/05.07.2013 14:27
na pewno jest to wstydliwa dolegliwość i wiele kobiet się z nią boryka, ale na szczęście można nietrzymanie moczu leczyć, jest kilka sposobów, ale myślę, że jednym z bardziej skutecznych jest laserowy zabieg używa się do tego specjalnego lasera Laser MonaLisa Touch i na pewno wiele z was ucieszy fakt, ze pod Krakowem w Zabierzowie w centrum Soayehr będzie można za pomocą takiego lasera pozbyć się problemu nietrzymania moczu.