Codziennie 2-3 Polaków dowiaduje się, że ma HIV. Nie ryzykuj, zrób test!

Dziś obchodzimy Światowy Dzień Walki z AIDS. Jak wygląda sytuacja zakażeń HIV i zachorowań na AIDS w Polsce? Zobacz wideo!

1 grudnia obchodzimy Światowy dzień Walki z AIDS. To dobra okazja do przypomnienia, jak ważne jest wczesne wykrycie choroby.

Według danych Narodowego Instytutu Zdrowia Publicznego, od wybuchu epidemii w 1985 roku, w Polsce zarejestrowano ponad 20 tysięcy przypadków zakażeń wirusem HIV. Wydaje ci się, że to niewiele? Szacuje się, że nawet 70% zakażonych osób może być nieświadomych swojej choroby!

Czy powinnaś zrobić test na HIV? [quiz]

Nieleczona infekcja HIV prowadzi do rozwoju AIDS, choroby, która nieleczona może prowadzić do śmierci. Dlatego tak ważne jest wczesne wykrycie infekcji i jak najszybsze podjęcie leczenia. Badania w kierunku obecności wirusa HIV możesz zrobić bez skierowania, bezpłatnie i anonimowo w Punktach Konsultacyjno-Diagnostycznych.

Nie ryzykuj, zrób test na HIV!

Uwaga! Powyższa porada jest jedynie sugestią i nie może zastąpić wizyty u specjalisty. Pamiętaj, że w przypadku problemów ze zdrowiem należy bezwzględnie skonsultować się z lekarzem!

SKOMENTUJ
KOMENTARZE (0)