Dzieci i rodzice na spotkaniu AZS, fot. Halo! Atopia

Halo! ATOPIA – 28 lipca 2012 roku rusza edukacyjny projekt społeczny dla rodziców i opiekunów dzieci z Atopowym Zapaleniem Skóry (AZS)

Jeśli Twoje dziecko ma mniej niż 14 lat, atopowe zapalenie skóry, alergie bądź atopię, ta akcja jest dla Ciebie! W ramach projektu „Halo! ATOPIA – Lepsze życie z Atopowym Zapaleniem Skóry” już w najbliższą sobotę 28 lipca 2012 w Warszawie odbędzie się pierwsze spotkanie projektowe. Udział we wszystkich spotkaniach z ekspertami i lekarzami jest bezpłatny.
/ 25.07.2012 08:57
Dzieci i rodzice na spotkaniu AZS, fot. Halo! Atopia

Halo! ATOPIA – lepsze życie z atopowym zapaleniem skóry

Organizatorem akcji jest Fundacja Alabaster działająca w całej Polsce na rzecz osób z atopowym zapaleniem skóry (AZS) i innymi objawami alergii. Projekt Halo! ATOPIA współfinansowany jest przez Ministerstwo Pracy i Polityki Społecznej w ramach Programu Operacyjnego FIO (Fundusz Inicjatyw Obywatelskich). Partnerem projektowym jest Instytut Matki i Dziecka.

Halo! ATOPIA podczas 7 spotkań chce zainicjować debatę dotyczącą atopowego zapalenia skóry u dzieci, a tym samym zwrócić uwagę na problem obniżonej jakości życia chorych i ich rodzin z powodu AZS.

„Pragniemy stworzyć przestrzeń do dialogu pomiędzy rodzicami dzieci z AZS, a lekarzami różnych specjalności, psychologami, dietetykami oraz podsumować nasze rozmowy w publikacji o atopii. Wierzymy, że lepsze rozumienie choroby uwzględniające różne jej aspekty spowoduje lepsze radzenie sobie z jej objawami i skutkami, a tym samym – wpłynie na wzrost jakości życia dzieci z AZS i ich rodzin”mówi Prezes Fundacji Alabaster Monika Wyrzykowska.

Poznajmy się i porozmawiajmy już 28 lipca 2012 o godzinie 10:00

Pierwsze spotkanie projektu Halo! ATOPIA dotyczyć będzie tematyki dermatologiczno -alergicznej i odbędzie się w Warszawie w sobotę w dniu 28 lipca 2012 w godzinach 10.00–14.00 w Centrum Komunikacji Społecznej m. st. Warszawa, pl. Konstytucji 4. Przestrzeń na spotkanie udostępnił Urząd Miasta Stołecznego Warszawa.

Aby wziąć udział w spotkaniu należy już dziś wejść na stronę www.haloatopia.pl i poprzez elektroniczny formularz zgłosić swój udział w spotkaniu.

Fundacja Alabaster zaprasza na spotkanie opiekunów i rodziców dzieci w wielu 0-14 lat chorych na atopowe zapalenie skóry bądź mających inne objawy alergii atopowej. W spotkaniu przewidziany jest również udział dzieci chorych.

Podczas spotkania:

• poznamy się i porozmawiamy o problemach powiązanych z AZS, o własnych doświadczeniach,

• dorośli będą mogli spotkać się z alergologiem, psychologiem i dietetykiem,

• wspólnie sformułujemy pytania, na które jesienią, w czasie konferencji, odpowiedzą lekarze i inni specjaliści,

• dzieci w wieku 3-14 lat będą mogły wziąć udział w zajęciach prowadzonych przez animatorów,

• dzieci poniżej 3. roku pozostają pod opieką rodziców,

• poczęstunek będzie uwzględniał dietę dla alergików.

W spotkaniu wezmą udział lekarze, specjaliści zajmujący się atopią: Anna Wójtowicz – alergolog, Joanna Żółkowska – dietetyk i Kasia Wyrzykowska – psycholog.

Wyczerpująco odpowiedzą na wszystkie pytania.

Jeśli chcecie dowidzieć się więcej o chorobie, jej przyczynach i wpływie na dziecko – zapraszamy!

Na spotkanie ubieramy się w niekrępujące ruchy ubranie i wygodne buty.

Partnerzy biznesowi/sponsorzy akcji: Bioderma, DermaSilk, Sante.

Patroni medialni: M Jak Mama, Echo Dnia Radom, www.babyonline.pl, www.Dlarodzinki.pl, www.dzidziusiowo.pl, www.eBobas.pl, www.ekologia.pl, www.maluchy.pl, www.mojealergie.pl, www.Poradnikzdorowie.pl, www.Zdrowie.wieszjak.polki.pl.

Już teraz wejdź na stronę www.haloatopia.pl i zgłoś swój udział w spotkaniu. Udział w spotkaniu jest bezpłatny. Ilość miejsc/uczestników jest ograniczona.

O projekcie: Halo! ATOPIA – Lepsze życie z Atopowym Zapaleniem Skóry.

Organizator: Fundacja Alabaster - działa na rzecz osób z atopowym zapaleniem skóry (AZS) i innymi objawami atopii, w całej Polsce.

Dofinansowanie: Projekt Halo! ATOPIA współfinansowany jest przez Ministerstwo Pracy i Polityki Społecznej w ramach Programu Operacyjnego FIO (Fundusz Inicjatyw

Obywatelskich).

Partner projektowy: Instytut Matki i Dziecka.

Partnerzy merytoryczni: Polskie Towarzystwo Dermatologiczne, Fundacja Pokonać Alergię.

Patroni honorowi: Wojewoda Mazowiecki.

Projekt „Halo! ATOPIA – Lepsze życie z Atopowym Zapaleniem Skóry” skierowany jest do rodziców i opiekunów dzieci z AZS, ale też wszystkich osób, które zawodowo lub w inny sposób mają kontakt z osobami z atopią. Akcja obejmuje cykl spotkań rodziców dzieci z AZS, podczas których wspólnie z pracownikami Fundacji Alabaster sformułują nurtujące ich pytania dotyczące choroby. Odpowiedzą na nie specjaliści tworzący panel ekspercki podczas 2 konferencji w Warszawie i 1 w Radomiu, a ich wypowiedzi uzupełnią zaproszeni przez Fundację goście.

Biuro Fundacji Alabaster stanie się Centrum Wiedzy o atopii, otwartym przez jeden dzień w tygodniu dla wszystkich osób chcących dowiedzieć się więcej nt. atopii i AZS.

Stworzony został portal internetowy Halo! ATOPIA z materiałami dot. choroby i sposobów radzenia sobie z nią i jej skutkami oraz innymi materiałami, które będą wypracowane, omawiane podczas każdej z konferencji.

Kalendarium wydarzeń, 2012 rok:

28/07 - spotkanie z rodzicami i opiekunami, Warszawa

26/09 - konferencja z lekarzami, ekspertami (dermatologia i alergologia), Warszawa

29/09 - spotkanie z rodzicami i opiekunami, Warszawa

16/10 - konferencja z lekarzami, ekspertami (immunologia i pediatria), Radom

27/10 - spotkanie z rodzicami i opiekunami, Warszawa

13/11 - konferencja z lekarzami, ekspertami (psychologia i dietetyka), Warszawa

24/11 - spotkanie z rodzicami i opiekunami, Warszawa

grudzień - wydanie publikacji/broszury edukacyjnej na temat AZS u dzieci.

Projekt powstał z myślą o rodzicach i opiekunach dzieci z AZS, którzy:

● mają utrudniony dostęp do wiedzy na temat atopii,

● przeczytali już wiele informacji na temat choroby, ale ciągle gubią się w gąszczu informacji,

● chcieliby bezpośrednio wyjaśnić swoje wątpliwości ze specjalistami i lekarzami zajmującymi się atopią,

● pragną poznać innych rodziców i opiekunów borykających się z AZS ich dzieci,

● chcą ułatwić własnemu dziecku kontakt z innymi dziećmi z AZS,

● uczestniczyć w działaniach mających na celu polepszenie jakości życia osób z AZS.

Spotkanie odbywa się w ramach projektu, który powstał z myślą o rodzicach i opiekunach.

Wejdź już dziś na stronę www.haloatopia.pl dowiedz się więcej o projekcie i zgłoś swój udział w spotkaniu.

Udział w spotkaniu jest bezpłatny.

Partnerzy biznesowi/sponsorzy: Bioderma, DermaSilk, Sante.

Patroni medialni: M Jak Mama, Echo Dnia Radom, www.babyonline.pl, www.Dlarodzinki.pl, www.dzidziusiowo.pl, www.eBobas.pl, www.ekologia.pl, www.maluchy.pl, www.mojealergie.pl, www.Poradnikzdorowie.pl, www.Zdrowie.wieszjak.polki.pl.

Polecamy: Pielęgnacja skóry z AZS

Źródło: materiały prasowe/mn

Uwaga! Powyższa porada jest jedynie sugestią i nie może zastąpić wizyty u specjalisty. Pamiętaj, że w przypadku problemów ze zdrowiem należy bezwzględnie skonsultować się z lekarzem!

SKOMENTUJ
KOMENTARZE (0)