POLECAMY

Elektroniczny anioł stróż ostrzega przed zawałem

AngelMed Guardian, czyli elektroniczny anioł stróż, to urządzenie mające ostrzec pacjenta przed zbliżającym się atakiem serca. Badania dowiodły, że w wielu przypadkach szybsza interwencja lekarska mogłaby uchronić ludzi przed zgonem – czytamy na rp.pl w artykule „Tu mówi serce. Wzywam pomoc”.
Elektroniczny anioł stróż ostrzega przed zawałem

AngelMed Guardian składa się z dwóch części: jedna jest wszczepiana pacjentowi zagrożonemu atakiem serca, zaś drugą nosi on przy pasku w formie pagera. Gdy wszczepiona część zarejestruje nieprawidłową czynność serca, przesyła sygnał do pagera, gdzie włączą się alarm. Urządzenie może poinformować pacjenta i otoczenie o zmianach pracy serca, które nie zagrażają życiu pacjenta, jednak sugerowana jest wizyta u lekarza. Innym rodzajem alarmu jest sytuacja, kiedy rozpoczyna się zawał serca i należy niezwłocznie wezwać pomoc.

Pacjenci, którym wszczepiono już urządzenie są z niego zadowoleni, jednak nie ma jeszcze statystyk mówiących o jego wpływie na zmniejszenie liczby zgonów z powodu ataku serca.

Zobacz też: Mutacja w jednym genie podnosi poziom inteligencji

Źródło: rp.pl/kr

Uwaga! Powyższa porada jest jedynie sugestią i nie może zastąpić wizyty u specjalisty. Pamiętaj, że w przypadku problemów ze zdrowiem należy bezwzględnie skonsultować się z lekarzem!

SKOMENTUJ
KOMENTARZE (0)