Ćwiczenia na wzmocnienie mięśni Kegla

Ćwiczenia mięśni Kegla pomagają zwalczać wysiłkowe nietrzymanie moczu, zapobiegają jego pojawienie się w przyszłości, a także przyczyniają się do wzmocnienia ciała i poprawy sylwetki. Ich regularne wykonywanie zmniejsza bóle krzyża oraz stawów. Program składający się z prostych ćwiczeń pomoże Ci ujędrnić brzuch, poprawić postawę, a nawet doznania seksualne.

Ćwiczenia na wzmocnienie mięśni Kegla
Połóż się na boku. Dolną rękę ugnij w łokciu i połóż na podłodze dokładnie w linii ramienia (jak na zdjęciu). Ugnij nogi w kolanach pod kątem 90 stopnii i przesuń do przodu tak, aby stopy, biodra, plecy i łokieć znajdowały się w jednej linii. W celu utrzymania równowagi górną rękę oprzyj na palcach przed sobą. Na wydechu przyciągnij pępek do kręgosłupa, odepchnij się łokciem od podłoża i unieś biodra w górę. Nie zmieniaj ustawienia kręgosłupa. Na wdechu wróć do pozycji wyjściowej, lecz nie kładź bioder na ziemi. Wykonaj to ćwiczenie 5 razy. fot. Corewellness (www.corewellness.pl), TENA (www.tena.pl)

Uwaga! Powyższa porada jest jedynie sugestią i nie może zastąpić wizyty u specjalisty. Pamiętaj, że w przypadku problemów ze zdrowiem należy bezwzględnie skonsultować się z lekarzem!

SKOMENTUJ
KOMENTARZE (1)
/5 lat temu
poecam tez ten tekst: http://kobiecosc.info/kobiece-sprawy/jak-rozmawiac-o-kobiecosci/wysportowana-kobiecosc-czyli-o-treningu-miesni-kegla/