Stylowa głowa - toczek czy welon?

Co panna młoda, oprócz całego misz-maszu przygotowań i przedślubnych emocji, powinna mieć na głowie? Toczek - hit sezonu, albo welon - w wersji tradycyjnej lub nowoczesnej. fot. www.pakamera.pl
Co panna młoda, oprócz całego misz-maszu przygotowań i przedślubnych emocji, powinna mieć na głowie? Toczek - hit sezonu, albo welon - w wersji tradycyjnej lub nowoczesnej. Jaki welon jest idealny i do jakiej sukni pasuje toczek?
Co panna młoda, oprócz całego misz-maszu przygotowań i przedślubnych emocji, powinna mieć na głowie? Toczek - hit sezonu, albo welon - w wersji tradycyjnej lub nowoczesnej. fot. www.pakamera.pl

Stylowa głowa- toczek czy welon?

Niezwykle istotnym elementem stylizacji ślubnej jest nakrycie głowy panny młodej. Wybierając jego formę należy zwrócić uwagę na kilka elementów: wzrost, figurę, krój sukni i fryzurę panny młodej. Zarówno welon, jak i toczek muszą być dobrane proporcjonalnie do figury i dopasowane do pozostałych elementów kreacji.
Welon jest zdecydowanie bardziej tradycyjnym rozwiązaniem. Toczek z kolei jest zgodny z najnowszymi trendami i nadaje całej kreacji niepowtarzalnego charakteru.
Nowoczesne modele ślubnych toczków są bardzo różnorodne, od malutkich i prostych formą po szykowne, zdobione piórami, cyrkoniami, czy perełkami. Mnogość fasonów i zdobień pozwala dopasować go do każdego typu sukni.

Zobacz także: Jakie welony lub toczki wybierać - galeria

Toczki z tiulem lub woalką są idealnym rozwiązaniem dla niezdecydowanych, bowiem łączą w sobie element welonu z klasycznym kapelusikiem. Jeśli chodzi o welon, warto zwrócić uwagę, że jest to szczególne nakrycie głowy, które w zasadzie zarezerwowane jest jedynie na okoliczność ślubu. Decydując się na inne nakrycie głowy, możemy pozbawić się okazji, by kiedykolwiek jeszcze wystąpić w welonie.

Polecamy: Philip Treacy - kapelusze jak dzieła sztuki

Welon idealny

Wybierając welon jako nakrycie głowy musimy pamiętać, że ma on idealnie współgrać z krojem sukni. Jeśli suknia jest wąska, przylega do ciała lub ma kształt litery „A” możemy wybrać welon długi. Niewskazany jest, gdy panna młoda jest niskiego wzrostu i o zbyt obfitych kształtach. Długie welony najlepiej współgrają z suknią o długim trenie lub niewielkim godecie. Należy, wtedy wybrać welon dłuższy niż tył sukni, aby zachować odpowiednie proporcje eksponujące wykończenie tyłu sukni.
Panie o obfitszych kształtach powinny wybrać welon o długości do talii, upinany z tyłu głowy. Taki welon optycznie wysmukli sylwetkę i nada jej lekkości. Nie należy go układać na ramionach, wówczas będzie to wyglądać niekorzystnie. 


Welon do talii pasuje również do sukien klasycznych z częścią gorsetową lub przedłużonym stanem i spódnicą z wielu warstw tiulu na szerokiej halce. Krótkie welony wskazane są dla Pań o filigranowych kształtach lub mających krótkie włosy.


Kolor welonu, podobnie jak innych elementów stylizacji, powinien być dopasowany do koloru sukni. W przypadku kreacji wielokolorowej należy się zdecydować na jeden z nich i w takim samym odcieniu dobierać pozostałe dodatki. 


Wybierając welon ozdobny lub decydując się na przyozdobienie gładkiego welonu należy kierować się zasadami umiaru i harmonii. Przy bogato zdobionej sukni powinno się zastosować gładki welon z kolei przy sukni prostej można zdecydować się na zdobienia, czy hafty. Wybierając suknię koronkową nie powinno się stosować w welonie innego wzoru koronki, a przy sukni atłasowej najlepiej sprawdzi się zdobienie welonu w postaci lamówka z atłasu.

Redakcja poleca

REKLAMA