Komis sukien ślubnych - suknie ślubne za grosze

Komis sukien ślubnych fot. Adobe Stock
Komis sukni ślubnych to coraz chętniej odwiedzane miejsce. Zamiast wydawać fortunę na suknię z salonu, możesz mieć równie piękną za niewielki procent tej kwoty.
Wioletta Górecka / 06.02.2020 11:38
Komis sukien ślubnych fot. Adobe Stock

Komis sukien ślubnych oferuje kreacje, zupełnie jak w salonie, z tą jednak różnicą, że oferowany towar jest używany. Mając jednak szczęście, możesz natrafić na prawdziwą perełkę, za naprawdę niewielkie pieniądze!

Choć rozwiązanie to nie jest jeszcze bardzo popularne, to z każdym rokiem zyskuje coraz więcej zwolenników.

Komis sukien ślubnych – sposób na zmniejszenie kosztów

Budżet przeznaczony na organizację ślubu i wesela nie jest niestety z gumy – w przeciwieństwie do potrzeb i problemów pojawiających się po drodze. Te mnożą się jeden po drugim, często przyprawiając młodych o ból głowy.

Dwoma najdroższymi elementami przygotowań są: sala weselna, obrączki ślubne i stroje pary młodej. W obu przypadkach koszty można znacznie obniżyć, nie tracąc w żaden sposób na jakości.

Można zdecydować się na przykład na salę weselną bez kwiatów, a suknię kupić poza salonem – na przykład w komisie.

Komis sukien ślubnych – dlaczego warto rozważyć tę opcję?

Używane suknie ślubne niczym nie ustępują tym z salonu. Kobiety w końcu sprzedają kreację założoną tylko dwa razy: na uroczystość i sesję ślubną, suknie są więc w stanie idealnym. Najczęściej używaną suknię można znaleźć na portalach ogłoszeniowych lub w serwisach społecznościowych.

Rodzi to jednak pewną niedogodność, związaną z obejrzeniem i przymierzeniem sukni przed zakupem. Taka możliwość istnieje właściwie tylko wówczas, gdy znajdzie się suknię ślubną w swoim mieście. Przymierzenie kilku i porównanie ich ze sobą w odstępach nawet tylko kilkudniowych sprawia wiele kłopotu…

Jeśli rozważasz więc zakup sukni ślubnej z drugiej ręki, weź pod uwagę komis sukien ślubnych. Wchodzisz, wybierasz interesujące cię modele spośród kilkudziesięciu, a nawet kilkuset propozycji i kupujesz. W komisie znajdziesz kreacje nie zniszczone, odświeżone, a czasem zupełnie nowe. 

Komis sukien ślubnych – kilka minusów

Kupowanie używanych rzeczy zawsze niesie za sobą kilka niedogodności. W przypadku sukni ślubnej będzie to z pewnością:

  • Ograniczony wybór – możesz wybrać tylko spośród tych sukien, które będą dostępne w twoim rozmiarze.
  • Brak poczucia oryginalności – w końcu wiesz, że tą samą suknię miała na sobie w wielkim dniu inna kobieta.
  • Potencjalny problem z dalszą sprzedażą – suknia ślubna, wykonana z delikatnych materiałów, po kilkukrotnym założeniu będzie nosiła ślady użytkowania. To może być z kolei przyczyna, dla której trudno będzie sprzedać ci ją po uroczystości…

Jeśli jednak szukasz oszczędności w organizacji ślubu i wesela, a także nie przeszkadza ci to, że będziesz mieć ograniczony wybór – komis sukien ślubnych będzie idealnym rozwiązaniem.

Treść artykułu została pierwotnie opublikowana 06.12.2018 r.

Więcej o przygotowaniach do ślubu:
Buty ślubne - jak wybrać te wygodne?
Suknie ślubne za mniej niż 1000 zł