Długie sukienki na wesele - przegląd modeli fot. Adobe Stock

Komis sukien ślubnych – jaki to ma sens? Większy, niż myślisz!

Komis kojarzy się przede wszystkim z samochodami. Coraz więcej przyszłych panien młodych kupuje w nich także swoją kreację ślubną! Poznaj zalety i wady takiego rozwiązania!
Wioletta Górecka / 02.07.2019 11:38
Długie sukienki na wesele - przegląd modeli fot. Adobe Stock

Z czym kojarzy ci się komis? Zapewne z komisem samochodowym, w którym na określonych warunkach możesz kupić używany pojazd. Wchodzisz, wybierasz, podpisujesz umowę i płacisz - gotowe!

Zupełnie jak w salonie, z tą jednak różnicą, że oferowany towar jest używany. Mając jednak szczęście, możesz natrafić na prawdziwą perełkę, za naprawdę niewielkie pieniądze!

Tak samo jest w przypadku sukien ślubnych. Choć rozwiązanie to nie jest jeszcze bardzo popularne, to z każdym rokiem zyskuje coraz więcej zwolenników. Dowiedz się więcej na ten temat!

Komis sukien ślubnych – sposób na zmniejszenie kosztów!

Budżet przeznaczony na organizację ślubu i wesela nie jest niestety z gumy – w przeciwieństwie do potrzeb i problemów pojawiających się po drodze! Te mnożą się jeden po drugim, często przyprawiając młodych o ból głowy i płacz.

Dwoma najdroższymi elementami przygotowań są: sala weselna i stroje pary młodej. W obu przypadkach koszty można znacznie obniżyć, nie tracąc w żaden sposób na jakości!

Można zdecydować się na przykład na salę weselną bez kwiatów, a suknię kupić poza salonem – na przykład w komisie.

Komis sukien ślubnych – dlaczego warto rozważyć tą opcję?

Używane suknie ślubne niczym nie ustępują tym z salonu. Panie często sprzedają kreację założoną tylko dwa razy: na uroczystość i sesję ślubną. Sukienki trafiają w drugie ręce w stanie idealnym! Najczęściej używaną suknię można znaleźć na portalach ogłoszeniowych lub w serwisach społecznościowych.

Rodzi to jednak pewną niedogodność, związaną z obejrzeniem i przymierzeniem sukni przed zakupem. Taka możliwość istnieje właściwie tylko wówczas, gdy znajdzie się suknie w swoim mieście. Przymierzenie kilku i porównanie ich ze sobą w odstępach nawet tylko kilkudniowych sprawia wiele kłopotu…

Przesądy związane z używaną suknią ślubną - znasz je?

Jeśli rozważasz więc zakup sukni ślubnej z drugiej ręki, weź pod uwagę komis sukien ślubnych! Wchodzisz, wybierasz interesujące cię modele spośród kilkudziesięciu, a nawet kilkuset propozycji, kupujesz i gotowe!

W komisie znajdziesz kreacje nie zniszczone, odświeżone, a czasem zupełnie nowe! A to wszystko o wiele mniejszym kosztem, niż musiałabyś zapłacić za nową suknię.

Nowe buty, torebka a może sukienka? Wszystko to możesz kupić taniej, wejdź na stronę Guess kupony rabatowe

Komis sukien ślubnych – kilka minusów

Kupowanie używanych rzeczy zawsze niesie za sobą kilka niedogodności. W przypadku sukni ślubnej będzie to z pewnością:

  • Ograniczony wybór – możesz wybrać tylko spośród tych sukien, które będą dostępne w twoim rozmiarze
  • Brak poczucia oryginalności – w końcu wiesz, że tą samą suknię miała na sobie w wielkim dniu inna kobieta
  • Potencjalny problem z dalszą sprzedażą – suknia ślubna, wykonana z delikatnych materiałów, po kilkukrotnym założeniu będzie nosiła ślady użytkowania. To może być z kolei przyczyna, dla której trudno będzie sprzedać ci ją po uroczystości…

Oryginalne i wyjątkowe sukienki dla świadkowej i druhny!

Jeśli jednak szukasz oszczędności w organizacji ślubu i wesela, a także nie przeszkadza ci to, że będziesz mieć ograniczony wybór – komis sukien ślubnych będzie idealnym rozwiązaniem!

Zobacz także:
Najpiękniejsze suknie ślubne 2018 i na kolejny sezon! (zdjęcia)
Piękne sukienki i suknie na ślub cywilny - wow! (zdjęcia)

SKOMENTUJ
KOMENTARZE (0)