Przed weselem Purity rings - pierścień czystości

napisał/a: masertiger 2008-08-02 11:20
Pierścień czystości to modą z USA, która ma promować wstrzemięźliwość seksualną czy niezły biznes?.

Po pierścionkach dla singli wśród młodych ludzi zapanowała moda na czystość przedmałżeńską. Ważnym jej aspektem, jeśli nie najważniejszym, jest noszenie pierścienia czystości.

Pomysł wziął się ze Stanów Zjednoczonych, to właśnie tam organizacja zrzeszająca ludzi popierających abstynencję przedmałżeńską wpadła na pomysł, by właśnie w ten sposób dawać młodym ludziom możliwość wyrażania swoich poglądów.

Purity rings noszone są zazwyczaj na serdecznym palcu lewej ręki, a po ślubie ustępują miejsca właściwej obrączce. Każdy młody człowiek, który jest właścicielem pierścienia czystości, pokazuje w ten sposób światu, że chce zachować wstrzemięźliwość aż do nocy poślubnej. Powód jest jeszcze jeden - w chwili słabości chłopak lub dziewczyna ma spojrzeć na swoją dłoń i przypomnieć sobie o złożonej obietnicy.

Pierścień Czystości to niezły biznes. Najpopularniejsze są obrączki z napisami “one life one love”, “true love waits”. Największym powodzeniem wśród wzorów cieszą się krzyże (i inne motywy kojarzone z Chrystusem) obok serduszek i motylków.

Interes cały nakręcają młode gwiazdy muzyki z zespołu Jonas Brothers. Trzej bardzo wierzący bracia, którzy nie wstydzą się swoich przekonań. I dumnie na koncertach noszą pierścionki na palcu.

U nas pierścienie czystości funkcjonują jako pierścienie błogosławionej Karoliny. Na pomysł ich rozprowadzania wpadł ksiądz Zbigniew Szostak. Zainteresowanie jest tak duże, że już zamawiane są następne sztuki. Są bardzo popularnym prezentem komunijnym.

Srebrne pierścienie - każdy o próbie 925 - wykonuje znany krakowski złotnik Zbigniew Długosz. Każdy z nich przedstawia kwiat lilii, która jest symbolem błogosławionej Karoliny – kobiety broniącej się przed gwałtem ze strony rosyjskiego żołnierza na początku I wojny światowej

Pierścień błogosławionej Karoliny kosztuje 50 zł. Na razie można go kupić przez stronę internetową parafii Zabawa : www.pz.lap.pl.

Purity rings to chwilowa moda młodych ludzi, wyrażanie osobistych przekonań czy naśladowanie gwiazd młodego pokolenia? Trudno powiedzieć, chyba jest to po trochę tego wszystkiego, ale na pewno jest to niezły biznes.

Tu dowiesz się więcej http://www.purityrings.com/
Co wy o tym sądzicie, przyjmie się w Polsce?
napisał/a: ~gość 2008-08-02 12:17
Nie popieram takiej "mody". To dla mnie sztuczne. Jeżeli ktoś ma ochotę zachowac czystość aż do ślubu, to takie przekonanie tkwi w jego świadomości i żaden pierścionek nie jest takiej osobie potrzebny, aby o tym pamiętała. Dla mnie to zwykły bizness, chwilowa moda. Co rusz przychodzi jak fala z przypływem ( np. silikonowe bransoletki w różnych kolorach symbolizujące poparcie dla chorych na róznego typu choroby) i odchodzi w zapomnienie ustępując miejsca nowemu "wynalazkowi" z USA.
napisał/a: Madzinka1 2008-08-02 12:41
Niebanalna napisal(a):Nie popieram takiej "mody".

Zgadzam się w 100%.
Dla mnie to sztuczne i śmieszne. Takie demonstrowanie poglądów i to jeszcze na wzór amerykańskich gwiazd .
Przypomina mi to różne religijne gadżety, które Amerykanie kupowali sobie po filmie "Pasja". Nie ma to nic wspólnego z wiarą i religijnością.
napisał/a: Butterfly1 2008-08-02 13:01
Jezu czego to nie wymyslą, masakra, beznadzieja i sztucznosć, na siłe pokazywanie,ze sie zostało czystym. Najważniejsze miec to w sercu i w sobie a nie musi oo tym wiedzieć cały swiat, echh
napisał/a: Chromowana 2008-08-02 19:16
Popieram Was :) Dziś ludzie chcą zarobić na WSZYSTKIM Dla mnie to żenada i dziecinada wszędzie szuka się sensacji... aż przykro się robi
napisał/a: Obscurity 2010-06-23 18:01
A gdyby tak popatrzeć na to inaczej? Że to znak dla innych, że chcę być czysta? Albo też znak dla tych, którzy szukają partnerki, która chce zachować czystość do ślubu? Tak szczerze to strasznie trudno znaleźć w dzisiejszych czasach chłopaka, który nie myśli tylko o sexie;/
napisał/a: ~gość 2010-06-23 18:08
napisal(a):Tak szczerze to strasznie trudno znaleźć w dzisiejszych czasach chłopaka, który nie myśli tylko o sexie;/
no to chyba szukasz w złych miejscach
napisał/a: Obscurity 2010-06-24 15:20
W moim przypadku było tak, że nawet jak facet się deklarował, że on nie i w ogóle, to potem i tak się zaczynało: A za ile? A co za różnica, czy przed ślubem, czy po...
napisał/a: evitka80 2010-07-07 20:46
Obscurity napisal(a):Że to znak dla innych, że chcę być czysta? Albo też znak dla tych, którzy szukają partnerki, która chce zachować czystość do ślubu?

Może i tak... chociaż nie wydaje mi się, żeby przeciętny chłopak (no, chyba, że słyszał o Ruchu Czystych Serc) wiedział, co symbolizuje ów pierścień. Mój narzeczony nie domyślił się... mimo, że jest naprawdę wartościowym człowiekiem.
Na pewno warto czekać na tego jedynego (sorki za ) ja czekałam aż (a może tylko) 7 lat
A co do samego pierścienia - to tylko moda i tyle, kolejny sposób na zbicie kasy. Ciekawe, czy wszyscy noszący te pierścienie rozumieją, o co tak naprawdę chodzi?
Zgadzam się z dziewczynami, że prawdziwe przekonania nosi się w sercu i że takie demonstrowanie nie ma za wiele wspólnego z wiarą i religijnością.
napisał/a: krasnolud1 2010-07-28 23:07
Niebanalna napisal(a):Nie popieram takiej "mody". To dla mnie sztuczne. Jeżeli ktoś ma ochotę zachowac czystość aż do ślubu, to takie przekonanie tkwi w jego świadomości i żaden pierścionek nie jest takiej osobie potrzebny, aby o tym pamiętała. Dla mnie to zwykły bizness, chwilowa moda. Co rusz przychodzi jak fala z przypływem ( np. silikonowe bransoletki w różnych kolorach symbolizujące poparcie dla chorych na róznego typu choroby) i odchodzi w zapomnienie ustępując miejsca nowemu "wynalazkowi" z USA.
nic dodać nic ując