Fot. Poczta Kwiatowa

Zimowe śluby

Zima zbliża się coraz większymi krokami, dlatego pary, dla których wymarzony termin ślubu to grudzień, styczeń lub luty nie powinny zwlekać z realizacją. Jeszcze w tym roku mogą bawić się na swoim zimowym weselu.
/ 11.09.2009 08:27
Fot. Poczta Kwiatowa

Zimowe śluby mają swój niezwykły urok, który jest do uzyskania tylko o tej porze roku. Zima kojarzy się przede wszystkim ze śniegiem i jeśli pogoda dopisze, to zimowy ślub może być naprawdę bajkowy.

W tym czasie można pofantazjować i wykreować naprawdę niezwykłe dekoracje. Od sopli imitujących sople lodu przez błyszczące koraliki i zamrożone kieliszki do szampana i rzeźby lodowe, które razem pozwolą odtworzyć atmosferę z baśni „Królowa śniegu”. Po ciepłe, świąteczne kolory – czerwień bombek i Gwiazd Betlejemskich, pomarańcz i cynamon czy zieleń sosny i jodły.

Warto również pomyśleć o oryginalnej sukni ślubnej, adekwatnej do tej pory roku. Suknie ozdobione kryształkami Swarovskiego będą pięknie odbijać światło i „skrzyć się” podobnie jak płatki śniegu.

Na pewno trzeba być przygotowanym na zakup bolerka lub futerka, a także cieplejszych butów. Wszelkie błyskotki do włosów jak diadem czy tiara oraz błyszczące spinki będą się pięknie komponować.

Wiele osób decyduje się na organizację kuligu, który będzie niezapomnianą atrakcją dla wszystkich gości. Para młoda w pierwszych saniach a za nimi reszta gości wraz z pochodniami.

Magiczny okres Bożego Narodzenia

Zapach choinki, cynamonu, paleta barw lampek i bombek to niezwykłe elementy ślubów grudniowych. Jest to jedyny moment w roku, w którym możemy podczas Mszy ślubnej śpiewać kolędy a zamiast dekoracji tradycyjnymi kwiatami, kościół ozdobiony jest choinkami.

Należy jednak pamiętać, że prawie cały grudzień to okres adwentu, w którym dla katolików organizacja wesel jest utrudniona, więc do wyboru zostaje tylko kilka dat.

Szalony okres karnawału

Świetnym tematem wesela może być wenecki karnawał. Dekoracja inspirowana jest architekturą starorzymską, w dali widać płynące gondole. Każdy z Gości nosi obowiązkową maskę. A para młoda niczym Colombina i Arlecchino jako pierwsza para korowodu rozpoczynają bal. Dobra zabawa do białego rana jest obowiązkowa.
Na szczęście w Polsce włoskie restauracje cieszą się dużą popularnością, więc ze znalezieniem odpowiedniego wnętrza nie powinno być problemem.

Walentynki

Popularne zachodnie święto już na dobre zadomowiło się w polskiej rzeczywistości.Wesele organizowane w dzień Świętego Walentego będzie na pewno zdominowane przed gadżety walentynkowe. Czerwone serduszka, czekoladki i czerwone róże. Czerwone pluszowe kanapy, dla chcących wypocząć, będą też świetnym pomysłem. W święto miłości nie powinno zabraknąć uśmiechu i świetnej zabawy.

Organizując zimowy ślub warto pamiętać o tym, że nie zawsze możemy liczyć na piękną, śnieżną pogodę. Należy przewidzieć różne niespodziewane sytuacje jak np. samochód, który nie chce zapalić czy autokar, który nie może wjechać pod oblodzoną górę. Za to z pewnością jest większy wybór sal i kościołów.
Terminy zimowe nie są aż tak bardzo oblegane jak terminy letnie, stąd nie trzeba rozpoczynać organizacji z aż tak dużym wyprzedzeniem.
Jeśli marzycie więc o zimowym ślubie, to, to marzenie jeszcze w tym roku może się spełnić.

Kinga Nowakowska
Raz w życiu – Konsultanci ślubni